دستگاه خشک کن سبزیدستگاه خشک کن میوهمقالات اموزشی
موضوعات داغ

اسماج چیست طرز خشک کردن اسماج

امتیاز کاربر: 4.95 ( 6 نتایج)

اسماج چیست طرز خشک کردن اسماج

اسماج دود مقدسی است که از سوختن گیاهان حاصل میشود اسماج چیست و طرز خشک کردن اسماج چگونه است / تا اخر مقاله با ما همراه باشید .

اسماج چیست؟

در بین بومیان امریکای شمالی مرسوم است که گیاهان دارویی و معطر را میسوزانند.

بومیان امریکایی این رسم را در سراسر جهان مرسوم کرده اند اسماح به معنی پاکسازی با گیاهان مقدس است .هر کدام از گیاهاتی که در اسماج به کار میزود خواصی جداکانه دارد .

چگونه اسماج بسازیم

  • صدف
  • گیاهان دارویی مخصوص
  • اتش
  • دود

چه گیاهانی در اسماج به کار میرود

در اسماج از گیاهان متنوعی استفاده میشود گیاهان مقدسی چون سرو، مریم گلی، توتون، رزماری، شیرین بیان و دارچین .

پاکسازی با اسماج به طور سنتی مراسمی برای پاکسازی روح از افکار منفی یک شخص یا مکانی خاص است، در این نوع پاکسازی ۴ عنصر اصلی وجود دارد:

  • ظرف،اولین عنصر به شمار میرود  که به طور سنتی از پوسته سخت حیوانات دریایی مانند صدف تهیه می‌شود
  • گیاهان به عنوان عنصر دوم
  • سومین عنصر آتش است  که حاصل از روشن کردن گیاهان مقدس عمل پاکسازی را انجام میدهد
  • دود حاصل از آتش گرفته شدن گیاهان مقدس، چهارمین عنصر در عمل پاکسازی می‌تواند باشد.

 

در طول پاکسازی به وسیله‌ی اسماج، برگ ها با ساقه‌های گیاه را در ظرف قرار می‌دهند و آتش می‌زنند. دود به وجود آمده از آتش گرفتن گیاهان باعث بهبود عملکرد ذهن و بدن می‌شود و هر فردی که علاقمند به پاکسازی است دود پخش شده در محیط را استشمام می‌کند. خاکستر به وجود آمده بعد از پایان مراحل پاکسازی در خاک دفن می‌شود تا دوبازه به زمین بازگردد. در عقاید سنتی اعتقاد بر این است که افکار و احساسات منفی توسط خاکستر جذب می‌شود و شخص می‌تواند به مرحله پاکسازی روحی برسد. عمل پاکسازی به وسیله ی اسماج برای پاک کردن انرژی‌های منفی از خانه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

به وسیله‌ی اسماج می‌توانید به بهبود و پاکسازی جسمی، روحی و عاطفی خود کمک کنید. استفاده از گیاهان برای اهدافی چون پاکسازی، برگزاری مراسمات مذهبی و تقدیس موضوع جدیدی نیست و از گذشته تا به امروز در فرهنگ بشر رایج بوده و وجود داشته است. امروزه از اسماج برای از بین بردن احساسات مضر و رسیدن آرامش درونی استفاده می کنند. شما می‌توانید با آتش زدن اسماج و پخش کردن دود آن در محیط خانه از بروز استرس و افسردگی بکاهید و به بهبود خلق و خو و رفع خستگی و بی‌حالی خود کمک کنید.

خاصیت ضدعفونی کنندگی از دیگر خواص دود اسماج است که در سال‌های اخیر به آن پی برده اند زیرا می‌تواند از بروز آلودگی‌های باکتریایی جلوگیری کند. اسماج عطر و بوی منحصر به فرد و بسیار قوی دارد و به عنوان یک خوشبو کننده هوا بسیار موثر می‌باشد.

مریم گلی

از گیاهان دارویی قدیمی از خانواده نعناعیان است که عطر و بویی منحصر به فرد دارد و می‌تواند در کنار خواص دارویی به عنوان یک خوشبو کننده محیط از آن استفاده کرد. با دود کردن اسماج مریم گلی به پاکسازی انرژی‌های منفی از خانه و افکار خود کمک می کنید و اضطراب و استرس را از خود دور می‌کنید.

برگ کاج سوزنی

از دیگر گیاهان قدیمی بر روی زمین است که توسط بومیان آمریکایی به عنوان دمنوش و چای مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این گیاه خواص دارویی فراوانی دارد و می‌تواند به رفع عفونت‌ها و جلوگیری از رشد باکتری‌ها کمک کند.

صنوبر گل حنا

صنوبر گل حنا از جمله گیاهان زینتی و دارویی است. این گیاه از خانواده کاج است و محل رویش اصلی آن آمریکای شمالی است. صنوبر به پاکسازی محیط کمک می‌کند و باعث تصفیه‌ی هوا می‌شود.

رزماری

یکی از پایه‌های اصلی ساخت اسماج رزماری است. این گیاه با نام اکلیل کوهی نیز شناخته می‌شود و به مانند تمامی هم خانواده‌های خود دارای خواص درمانی بسیاری است. به واسطه‌ی دود ناشی از آتش گرفتن این گیاه در اسماج می‌توانید به ضد عفونی شدن محیط خانه خود کمک کنید و از بروز بیماری‌هایی چون سرماخوردگی و آنفولانزا جلوگیری کنید. استشمام بوی این رزمای باعث بهبود خلق و خو می شود و ذهن شما را از هر گونه اضطراب و استرس پاک می‌کند.

اسطوخودوس

اسطوخدوس از گیاهان بومی آفریقا است که خواص دارویی بسیار فراوانی دارد. از این گیاه به دلیل بوی مطبوع و خواص بی‌شمار در صنعت لوازم آرایش بسیار استفاده می کنند. اسماج اسطوخدوس تاثیر مستقیمی بر روی درمان افسردگی و اضطراب دارد و باعث حس آرامش می‌شود.

بادرنجویه

بادرنجبویه گیاهی با خواص درمانی از خانواده نعناعیان است. اسماج با ترکیب بادرنجبویه به کاهش اضطراب و استرس کمک می‌کند و باعث افزایش اشتها می‌شود. بادرنجبویه یک ضدباکتری بسیار قوی است و می‌تواند از بروز عفونت‌های باکتریایی جلوگیری کند.

خشک کردن گیاهان اسماج

برای خشک کردن گیاهان اسماج از روش سنتی و یا صنعتی استفاده نمایید .روش خشک کردن انواع کیاهان دارویی را در وب سایت تک صنعت مطالعه بفرمایید .

جهت خشک کردن گیاهان اسماج در مقدار زیاد

 

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با مدیریت مهندس اشراقی