دستگاه خشک کن میوه و سبزی

خشک کردن چای با دستگاه خشک کن چای

چای از محصولات قدیمی و پرمصرف از هزاران سال می باشد داستان های زیادی در مورد کشف چای توسط چینی ها وجود دارد . اولین چای توسط چینی ها به 4 قرن بعد از میلاد مسیح باز می گردد . چای احتمالا جزو یاهان دارویی بوده است که ابتدا از آن به عنوان از بین برنده اثر گیاهان سمی استفاده می شده است .

بعد از قهوه چای به عنوان رایجتررین نوشیدنی شناخته شده است و کشورهایی چون چین هند و سریلانکا از تولید کننده گان بزرگ چای می باشند .

1500نوع چای وجود دارد که از 29 کشور جهان تو لید و به بازار عرضه می شود

انواع چای

چای را می توان به سه نوع چای سیاه چای سبز و چای اولانگ دسته بندی کرد .هر کدام از این نوع چای ها برای خشک کردن و حفظ کیفیت آن ها توضیه داده شده است .

چای سبز : این نوع چای بیشتر در ژاپن و امریکای جنوبی مصرف می شود . برگ های تازه چای تا 70 درصد اب دارد بر خای چای سبز را قبل از خشک کردن روی سینی های در دمای 25-30 درجه در هوای ازاد قرار می دهند تا برگ ها پژمرده شود . این عمل اب موجود در برها را تا 50 درصد کاهش می دهد .

فرایند میکروب کشی را می توان با سرخ کردن ژخت یا بخاردهی انجام داداین فرایند به گونه ای طراحی شده است فعالیت انزیم ها به ویژه اکسیداسیون را متوقف می کند در سرخ کردن تابه ای معمولا در دمای 400 درجه سانتی راد استفاده می شود تا رطوبت بر ها به 10 درصد برسد . مرحله خشک کردن با هوای گرم از دمای 120-110درجه سانتی راد شروع می شود .تااب را در لایه هایی از چای به ضخامت 20میلیمتر تبخیر کند . در عمل می توان از هوایی با دمای 150 درجه سانتی گراد استفاده کرد . توصیه می شود برگ ها بهم زده شود تا از برشته و سخت شدن لبه های ان جلوگیری شود سپس عمل خشک کردن در تابه ای با دمای 150 درجه شروع می شود و زمان خشک کردن 30 دقیقه به طول می انجامد . تا رطوبت به 20 درصد برسد بعدا دمای تابه تا 100 درجه کاهش داده شود و خشک کردن 60تا90 دقیقه ادامه یابد تا مقدار رطوبت به 10 درصد برسد .

تولید چای سیاه

برگ های چای چیده شده بر روی سکو های توری قرار داده می شود تا ده ساعت اب ان گرفته شود و رطوبت ان ها کاهش پیدا کندد ر مرحله بعد ان ها را ژپمرده می کنند و اب موجود تا 10 درصد کاهش می یابد در مرحله بعد برگهای چای را می کوبند و تخمیر شروع می شود تا رنگ برگها سیاه شود .دو تا سه روز برها را در سینی هایی قرار میدهند تا فرایند تخمیر کامل شود فرایند خشک کردن در یک دستگاه خشک کن با دمای 120 درجه شروع می شود و به مدت 6-12ساعت ادامه می یابد .

انواع دستگاه خشک کن چای

اون چند سینی دار:یک نوع اون است که چهار لایه سینی دارد مساحت سطحی خشک کن 1-2 متر مربع می باشد  . منبع انرژی ان انرژی الکتریکی یا هوای گرم است . برگهای مرطوب چای طبقه بالای اون قرار دارد و محصول در سینی کف بدست می اید .

اون کرکره ای :این نوع خشک کن شبیه اون چند سینی است با این تفاوت که 6 لایه ی کرکره ای دارد این خشک کن بسته به ظرفیت قابل تغییر است .

خشک کن تسمه نقاله :این نوع خشک کن چای به جای صفحات متحرک از یک کمربند طوری استفاده می شود به عنوان محیط خشک کن از بخار فوق العاده داغ استفاده می شود مساحت مورد استفاده برای خشک کردن می تواند بالغ بر20 متر مربع باشد .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با مهندس اشراقی
بستن
بستن