جدیدترین مطالب

خشک کن میوه و سبزی

دستگاه خشک کن  ، دستگاهی کامل و بدون نقص برای خشک کردن همه نوع مواد غذایی از شیر و کشک گرفته تا انواع گوشت و میوه و سبزی . خشک کردن میوه و سبزی جات با دستگاه خشک کن یکی از بهترین شیوه های خشک کردن مواد غذایی است .

دستگاه خشک کن در انواع متنوع تولید میشود بعضی از دستگاهها با دمیدن هوای گرم و برخی با ایجاد هوای سرد مواد غذایی را خشک و ماندگاری انها را افزایش میدهند. دمش هوای گرم و سرد در دستگاه های خشک کن میوه کاملا تحت کنترل است و دستگاه از حساسیت بالایی برخوردار است .

انواع دستگاه خشک کن

در نوشته های پیشین در مورد انواع دستگاه خشک کن مطالب زیادی نوشتیم در این نوشته سعی داریم درباره خشک کن کابینتی که یکی از پرکاربرد ترین دستگاههای خشک کن میوه  جات است بیشتر تمرکز کنیم .

اینکه دستگاه خشک کن کابینتی چیست و برای خشک کردن چه موادی کاربرد دارد ؟ کاربرد دستگاه خشک کن کابینتی چیست ایا میتوان در منازل نیز مورد استفاده قرار داد؟ ایا با دستگاه خشک کن کابینتی میتوان یک کسب و کار کوچک و یا حتی بزرگ راه اندازی کرد ؟ میزان سرمایه برای خرید دستگاه و راه اندازی  یک کسب و کار چقدر است ؟ ایا این دستگاه واقعا مناسب کارافرینی است ؟

انواع دستگاه خشک کن کابینتی

دستگاه خشک کن خانگی 

دستگاه خشک کن خانگی  رومیزی یکی از انواع خشک کن های کابینتی هستند که به منظور مصارف شخصی مورد استفاده قرار می گیرد و به طور معمول جنس این دستگاه ها پلاستیک است و دارای ظرافت کمی هستند و مدت زمان طولانی نمی توان از انها برای خشک کردن میوه و سبزی استفاده کرد .

دستگاه خشک کن میوه خانگی : یکی از انواع دستگاههای خشک کن کابینتی است که با توجه به ابعاد و اندازه ای که دارد می توان در اشپزخانه و تراس خانه مورد استفاده قرار داد . دستگاه خشک کن صنعتی مدل خانگی  دارای بدنه ای فلزی است و از نوع رومیزی بسیار با کیفیت تر و مقاوم تر است  و می توان در فواصل روز بارها و بار ها مورد استفاده قرار داد .

تولید کنندگان دستگاه خشک کن خانگی ؛ انرا طوری طراحی کرده اند که براحتی از درب ورودی منازل و پله ها و درب اسانسور بتوان آن را عبور داد و معمولا سبک است .

سوخت دستگاه خشک کن خانگی برقی و گازی است و با برق و گاز شهری کارمیکند و بسیار کم مصرف است . هوای گرم تولید شده توسط مشعل و المنت دستگاه توسط فن های تعبیه شده در خشک کن در تمام نقاط دستگاه به طور یکنواخت پخش میشود و از قسمت بالا و پایین به سینی های مشبک تعبیه شده در دستگاه برخورد میکند و سبب خشک شدن  میوه و سبزی جات میشود . دستگاه خشک کن خانگی تک صنعت دارای تابلو برق تمام اتومات است و دستگاه قابلیت تنظیم بر سه بازه زمانی را دارد .

اما نکته ای که باید به آن توجه کنیم اینست که همه دستگاه های خشک کن برای خشک کردن  ، گوشت و … مورد استفاده قرار میگیرند اما با توجه به ظرفیت دستگاه ها ، در صنعت ، کارگاه های کوچک و خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند .

 

کاربرد دستگاه خشک کن خانگی

دستگاه های خشک کن خانگی در منازل ، عطاری ها ، شیرینی پزی ها ، پت شاپ های کوچک ، مغازه های فروش خشکبار میوه و سبزی کاربرد دارد .

دستگاه خشک کن میوه  نیمه صنعتی

همان طور که اشاره کردیم دستگاه های خشک کن در ابعاد و اندازه های متنوع تولید و روانه بازار میشود .نمونه بزرگتر از دستگاه خشک کن خانگی ، خشک کن نیمه صنعتی است که این دستگاه ها دارای ابعادی به اندازه بزرگتر از یک متر پهنا دارند و کاربردشان در پارکینگها ، کارگاههای بزرگ و کوچک تولید خشکبار است . این دستگاه ها نیز به طور معمول از برقی و گازی هستند این دستگاه ها برای اسانتر شدن حملشان چرخ دار هستند .

 

دستگاه خشک کن میوه و سبزی صنعتی

در صنعت خشکبار برای خشک کردن محصولات از دستگاه های بزرگتری استفاده میکنند .غول های خشک کن میوه و سبزیجات با تناژهای بالای یک تن هستند که فقط در سوله ها قرار میگیرند این دستگاه های غول اسا دارای معمولا از 3درب به بالا هستند و تا 9درب تولید میشوند بزرگترین خشک کن های کابینتی تولید شده توسط کارخانه تک صنعت ظرفیتی برابر با 30تن روزانه دارد .

سوخت خشک کن های میوه و سبزیجات غول اسا از گاز و گاهی با سفارش مشتریان گازوییلی است .برعکس انچه تفکر عامه در مورد مصرف سوخت در خشک کن های غول اسا ، مصرفی بسیار پایین دارند و کارخانه تک صنعت این دستگاه ها را طوری طراحی کرده است تا برای تولید کنندگان خشکبار گران تمام نشوند .

ویژگی های دستگاه های خشک کن میوه و سبزی صنعتی

 • دستگاه های خشک کن صنعتی سوخت گازی و گازوییلی دارند.
 • عایق پشم سنگ و دوجداره بودن دستگاه ها از اتلاف انرژی در این دستگاه ها جلوگیری میکند .
 • درب های صنعتی مگنت دار دارند که اتلاف انرژی را به 0 مرساند.
 • رنگ کوره الکترواستاتیک کوره ای از همانند عایق عمل کرده و از اتلاف انرژی در دستگاه جلوگیری میکند.
 • تابلو برق دستگاه های خشک کن کاملا اتومات است و قابلیت زماندهی در 4بازه زمانی را دارند .
 • درب شیشه ای نشکن به منظور بازدید محصولات درون دستگاه است واز بازشدن بی رویه درب جلوگیری میکند .
 • دستگاه های خشک کن صنعتی دارای ترولی ( گاری ) هستند.

 

دسترسی به مقالات  وب سایت تک صنعت

دکمه بازگشت به بالا
0
  0
  سبد خرید
  سبد خالیدکمه خرید