خشک کن تک صنعت

خشک کن میوه و سبزی

دستگاه های خشک کن میوه و سبزی جات به دستگاهی اطلاق میشود که با استفاده از هوای گرم و دمیدن برروی محصولات آنها را خشک میکند . دستگاه های خشک کن در مدلهای متنوع تولید میشود .

انواع دستگاه خشک کن

  • دستگاه خشک کن خانگی
  • دستگاه خشک کن نیمه صنعتی
  • دستگاه خشک کن صنعتی

خشک کن میوه و سبزی

دستگاه خشک کن خانگی میوه و سبزی

همه دستگاه های خشک کن برای خشک کردن میوه و سبزی ، گوشت و … مورد استفاده قرار میگیرند اما با توجه به ظرفیت دستگاه ها ، در صنعت ، کارگاه های کوچک و خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند .

دستگاه خشک کن خانگی مدل رومیزی

دستگاهی است که برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار میگیرد به طور معمول جنس این دستگاه ها پلاستیک است و دارای ظرافت خاصی است و مدت زمان طولانی نمیتوان از انها برای خشک کردن میوه و سبزی استفاده کرد .

دستگاه خشک کن خانگی مدل صنعتی

همانطور که دربالا اشاره شد دستگاه خشک کن خانگی دو مدل است رومیزی و صنعتی

دستگاه خشک کن خانگی مدل صنعتی دستگاهی است که از دستگاه خشک کن رومیزی قویتر است به طور معمول جنس بدنه دستگاه از فلز است و میتوان در فواصل روز بارها و بار ها مورد استفاده قرار داد .

تولید کنندگان دستگاه خشک کن خانگی ؛ انرا طوری طراحی کرده اند که براحتی از درب ورودی منازل و پله ها و درب اسانسور بتوان آن را عبور داد و معمولا سبک است .

سوخت دستگاه خشک کن خانگی برقی و گازی است و با برق و گاز شهری کارمیکند و بسیار کم مصرف است . هوای گرم تولید شده توسط مشعل و المنت دستگاه توسط فن های تعبیه شده در خشک کن در تمام نقاط دستگاه به طور یکنواخت پخش میشود و از قسمت بالا و پایین به سینی های مشبک تعبیه شده در دستگاه برخورد میکند و سبب خشک شدن  میوه و سبزی جات میشود . دستگاه خشک کن خانگی تک صنعت دارای تابلو برق تمام اتومات است و دستگاه قابلیت تنظیم بر سه بازه زمانی را دارد .

کاربرد دستگاه خشک کن خانگی

دستگاه های خشک کن خانگی در منازل ، عطاری ها ، شیرینی پزی ها ، پت شاپ های کوچک ، مغازه های فروش خشکبار میوه و سبزی کاربرد دارد .

دستگاه خشک کن میوه و سبزی نیمه صنعتی

همان طور که اشاره کردیم دستگاه های خشک کن در ابعاد و اندازه های متنوع تولید و روانه بازار میشود .نمونه بزرگتر از دستگاه خشک کن خانگی ، خشک کن نیمه صنعتی است که این دستگاه ها دارای ابعادی به اندازه بزرگتر از یک متر پهنا دارند و کاربردشان در پارکینگها ، کارگاههای بزرگ و کوچک تولید خشکبار است . این دستگاه ها نیز به طور معمول از برقی و گازی هستند این دستگاه ها برای اسانتر شدن حملشان چرخ دار هستند .

خشک کن میوه و سبزی خشک کن صنعتی میوه و سبزی قیمت دستگاه خشک کن صنعتی دستگاه خشک کن میوه و سبزی غول اسا

دستگاه خشک کن میوه و سبزی صنعتی

در صنعت خشکبار برای خشک کردن محصولات از دستگاه های بزرگتری استفاده میکنند .غول های خشک کن میوه و سبزیجات با تناژهای بالای یک تن هستند که فقط در سوله ها قرار میگیرند این دستگاه های غول اسا دارای معمولا از 3درب به بالا هستند و تا 9درب تولید میشوند بزرگترین خشک کن های کابینتی تولید شده توسط کارخانه تک صنعت ظرفیتی برابر با 30تن روزانه دارد .

سوخت خشک کن های میوه و سبزیجات غول اسا از گاز و گاهی با سفارش مشتریان گازوییلی است .برعکس انچه تفکر عامه در مورد مصرف سوخت در خشک کن های غول اسا ، مصرفی بسیار پایین دارند و کارخانه تک صنعت این دستگاه ها را طوری طراحی کرده است تا برای تولید کنندگان خشکبار گران تمام نشوند .

ویژگی های دستگاه های خشک کن صنعتی

  • دستگاه های خشک کن صنعتی سوخت گازی و گازوییلی دارند.
  • عایق پشم سنگ و دوجداره بودن دستگاه ها از اتلاف انرژی در این دستگاه ها جلوگیری میکند .
  • درب های صنعتی مگنت دار دارند که اتلاف انرژی را به 0 مرساند.
  • رنگ کوره الکترواستاتیک کوره ای از همانند عایق عمل کرده و از اتلاف انرژی در دستگاه جلوگیری میکند.
  • تابلو برق دستگاه های خشک کن کاملا اتومات است و قابلیت زماندهی در 4بازه زمانی را دارند .
  • درب شیشه ای نشکن به منظور بازدید محصولات درون دستگاه است واز بازشدن بی رویه درب جلوگیری میکند .
  • دستگاه های خشک کن صنعتی دارای ترولی ( گاری ) هستند.

فیلم دستگاه خشک کن صنعتی

 

 

مقالات اموزشی دستگاه خشک کن خانگی نیمه صنعتی صنعتی

دکمه بازگشت به بالا
تماس با مدیریت مهندس اشراقی