خشک کن کابینتیدستگاه خشک کن سبزیدستگاه خشک کن میوهفیلم محصولات تک صنعتمقالات اموزشی
موضوعات داغ

خشک کن کشمش پلویی

خشک کن کشمش پلویی

امتیاز کاربر: 4.88 ( 8 نتایج)

خشک کن کشمش پلویی

خشک کردن انگور ، کشمش ، مویز ، غوره ،کشمش پلویی در فصل تابستان آغاز میشود .خشک کردن انگور کمی طول میکشد در این مدت الودگی های محیطی روی محصول می نشیند و از کیفیت و سلامت آن میگاهد . خشک کن کشمش پلویی یک دستگاه کاملا قدرتمند است که در کوتاهترین زمان ممکن آنرا خشک میکند.

فیلم اموزشی خشک کردن انگور با دستگاه خشک کن تک صنعت

انواع کشمش

کشمش تیزابی یا قلمی(انگوری،زرد یا دودی) :

انگور بی دانه که با روغن تیزاب آغشته و با دود گوگرد خشک میشود و رنگ آن زرد کهربایی مایل به قهوه ای روشن می باشد. ترکیبات گوگرد برای سلامت انسان خطر دارد.

کشمش آفتاب خشک :

انگور بدون هسته که زیر نور خورشید خشک می شود و دارای رنگ قهوه ای است. این کشمش از طعم و کیفیت خوبی برخوردار است و به عنوان کشمش پلویی نیز شناخته می شود.

کشمش سایه خشک :

کشمش که بعد از خشک شدن همچنان به رنگ سبز است و دارای ارزش تغذیه ایی بالایی می باشد. این کشمش از انگور عسگری تهیه می شود، البته کشمش سبز قلمی نیز با این روش از انگورهای درشت و سبز رنگ تهیه می شود.

مویز :

مویز همان کشمشی است که از انگورهای سیاه مجلسی قرمز یا انگور شاهانی تهیه می شود و دارای هسته و قند بسیار است. این خشکبار سیاه رنگ و بسیار مقوی نسبت به سایر کشمش ها دارای حبه های درشت تر و حالت گوشتی بیشتری است. همچنین خاصیت آن از کشمش ها و انگورهای سبز رنگ بیشتر است.

نکته مهم برای انتخاب کشمش مناسب

نکته ای که میشود در انتخاب کشمش به آن توجه کرد استفاده کمتر از نوع کشمش تیزابی است، چرا که به دلیل آغشته شدن به تیزاب و خشک شدن با دود گوگرد باری سلامت انسان مضر است.

اموزش خشک کردن انواع کشمش

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
0
    0
    سبد خرید
    سبد خالیدکمه خرید