خشک کن کابینتیدستگاه خشک کن سبزیدستگاه خشک کن میوهمقالات اموزشی
موضوعات داغ

معرفی دستگاه خشک کن چای با قیمت دستگاه

امتیاز کاربر: 4.73 ( 30 نتایج)

معرفی دستگاه خشک کن چای با قیمت دستگاه

شاید شنیده باشید چای لاهیجان یکی از بهترین چای های دنیا است ! چرا از این نعمت خدادادی به بهترین نحو استفاده نکنیم ؟ آیا میدانید بهترین روش های خشک کردن چای در دنیا چیست ؟ ایا دستگاه های خشک کن چای را میشناسید ؟ ما در این نوشته قصد داریم به معرفی دستگاه خشک کن چای با قیمت دستگاه بپردازیم.

صنعت چای در جهان و معرفی دستگاه خشک کن چای صنعتی

آیا تاکنون شنیده اید خبره ها در هر صنعتی باعث رشد و شکوفایی آن صنعت میشوند ؟ صنعت چای یکی از بهترین و پر فروش ترین صنایع است ؛ زیرا چای دومین نوشیدنی پر مصرف جهان است به قولی معروف اگر فوت کوزه گری رو بدونید می ترکونید !!

کسانی که از یک خوراکی بیشتر از همه مصرف میکنند اگر افراد خاصی باشند میتوانند بهترین ها را تولید کنند چای نیز همین است اگر بنوانیم در کنار تولید چای سنتی روش خشک کردن چای را به بهترین شیوه یاد بگیریم میتوانیم بهترین باشیم .

چالش برای تولید کنندگان چای

تولید کنندگان چای در کشورهای مختلف روش های تولید چای مرغوب را از همگان پنهان میکنند جالب است بدانید یکی محله ای را که چای مرغوبش را در انجا تهیه میکند قرار میدهد یکی دیگر نام کارخانه چای را روی چای در زمین خود قرار داده است .

هند در محله ای بنام دارجیلینگ به تولید چای میپردازد .دیگری نام درخنچه های چند صد ساله خود را به عنوان بهترین چای معرفی میکند .چیزی که از تمامی این کار ها استنباط میشود اینست “تولید کنندگان چای نمیخواهند راز تولید چای مرغوب خود را بگویند “اما ما نیز نباید دست روی دست بگذاریم و کاری نکنیم .

این مقاله بهترین روشهای خشک کردن چای در دنیا با هدف تولید بهتر چای خشک در ایران و معرفی چای مرغوب ایرانی و فراوری بهتر این چای منتشر شده است .

6 برند درجه یک چای محبوب مردم دنیا

چای توئینینگز

بهترین برند چای جهان که خوش طعم ترین چای جهان را تولید میکند چای توئینینگز است.این نوع چای تولید کشور انگلستان است و از 1706 تا کنون رقیبی پیدا نکرده است .

چای سلسشال سیزن

دومین برند از بهترین نوع چای در جهان است این نوع چای در امریکا تولید میشود که در طعم و عطر بعد از چای توینینگز نظیر ندارد .

چای تازو

چای هارنی و پسران

این برند نیز یکی از انواع بهترین چای های دنیا است که یک کمپانی قدر در تولید چای است .این نوع چای در سال ۱۹۸۳ ثبت شد .

چای Republic of Tea

بهترین چای ارگانیک در جهان است که توانسته جایگاه عظیمی از بهترین چای های جهان را کسب کند .

چای دیلما سریلانکا

برند چای دیلما در سریلانکا تولید می‌شود و یکی از بهترین برندهای چای در دنیاست. این کمپانی چای در سال ۱۹۷۴ تأسیس شد و هم‌اکنون یکی از معروف‌ترین برندهای چای در سراسر دنیاست. در حال حاضر این برند چای به ۹۲ کشور جهان صادر می‌شود. تمام طعم‌های این چای قوی بوده و کیفیت بسیار بالایی دارد.

 

روش خشک کردن چای در معرفی دستگاه خشک کن چای صنعتی

تولید چای در سراسر دنیا یکی است چیدن برگهای درختچه چای . اما این سوال که چای چگونه تولید میشود مساله ای جالب تر است . این سوال همان فوت کوزه گری است .

مرحله فراوری چای ( خشک کردن چای ) این مرحله یکی از مهمترین مراحل تولید چای خشک است . این مرحله از تولید است که یک چای را تبدیل به مرغوب ترین چای جهان میکند و دیگری را صرفا برای مصرف داخلی استفاده میکنند.

روش تولید چای مرغوب

نوار نقاله های سوراخ دار برگ های چای را از طربق منبع گرمایی به حرکت درمی اورند و سبب خشک شدن چای میشوند.

خشک کردن چای در فر: برگ های چای روی سینی های سوراخ دار در اجاق قرار می گیرند و هوای گرم از طریق همرفت در چای به گردش در می آید.

خشک کردن چای  آفتاب: برگ های چای را در فضای باز (معمولاً روی سبدهای کم عمق بامبو) پهن می کنند تا در آفتاب خشک شوند.

روش های کمتر رایج خشک کردن چای

پخت با زغال: برگ های چای که در یک سبد کم عمق بامبو قرار گرفته اند به آرامی روی ذغال های داغ گرم می شوند.

خشک کردن چای در کف گرم: جایی که برگ های چای روی یک کف ضخیم بنایی که از زیر گرم می شود خشک می شود.

خشک کردن چای برای پایداری قفسه

خشک کردن چای برای پایداری به معنای کاهش سطح رطوبت در برگ های چای به 2-3٪ است. انجام این کار باعث می شود که برگها در قفسه پایدار باشند و فرآیندهای اکسیداتیو در برگها را تقریباً به پایان برساند.

تولید کنندگان چای دمای هوا، حجم هوایی که از کنار چای عبور می کند و مدت زمان خشک شدن برای تولید چای خوش طعم را کنترل می کنند.

“معرفی دستگاه خشک کن چای صنعتی ”

خشک کردن خیلی آهسته چای منجر به خورش می‌شود و خشک شدن خیلی سریع آن باعث می‌شود که قسمت بیرونی برگ‌ها خیلی سریع‌تر از داخل آن خشک شود، شرایطی که در تولید چای به عنوان سخت شدن کیسه شناخته می‌شود. به گفته موسسه تحقیقات چای Tocklai هند، «به طور متوسط ​​از دست دادن بیش از 4 درصد رطوبت در دقیقه منجر به تلخی و سختی چای تهیه شده می شود. از دست دادن رطوبت 2.8 تا 3.6 درصد در دقیقه برای تولید چای با کیفیت خوب مشخص شده است.

خشک کردن چای برای افزایش طعم

خشک کردن چای برای افزایش طعم به دو روش فرآوری اختیاری اطلاق می شود که به عنوان پخت نهایی و برشته کردن شناخته می شوند.

هر دو شامل گرما هستند و هر دو را می توان به عنوان مراحل پردازش متمایز یا بخشی از خشک کردن برای پایداری در قفسه مشاهده کرد.

همه چای ها پخته یا برشته نمی شوند. به طور معمول این فرآیندها برای چای های با کیفیت بالا محفوظ است و در تولید چای تجاری از آنها صرفنظر می شود.

این نوع خشک کردن طعم را از طریق تجزیه در اثر حرارت اسیدهای آمینه و قند موجود در برگ های چای تغییر می دهد.

پخت پایانی به گرم کردن برگ‌های چای در دمای بسیار پایین برای چند ساعت، معمولاً در اجاق یا سبدهای کم عمق بامبو روی ذغال‌های داغ اشاره دارد.

پس از سرد شدن برگ ها، بلافاصله بسته بندی و ارسال می شوند. این باعث افزایش طعم و عطر برگها می شود اما لزوماً آن را تغییر نمی دهد.

روش تولید چای سیاه مرغوب

برای تولید چای سیاه مرغوب ؛ برشته کردن چای نام دارد در این روش برای تغییر طعم و عطر چای با اضافه کردن موادی رنگ چای را تیره تر میکنند معمولاً با اضافه کردن نت های نان تست، سوخته و در نتیجه چای تیره تر و دم کرده تیره تر بسته به مدت زمانی که چای برشته شده است، می شود.

تولید چای مرغوب بستگی به این دارد که در چه دمایی برشته کردن در کوره یا سبدهای کم عمق بامبو روی ذغال داغ نیز انجام می شود.

چای سنگ

Minbei، یا شمال مین [رودخانه] به  چای های معروفی تولید میکنند بنام چای سنگ است زیرا این منطقه از چین چای را در زمینی سنگلاخی تولید میکنند و به همین منظور به این نام شهرت پیدا کرده است.

دستگاه خشک کن چای تولید کارخانه تک صنعت

معرفی دستگاه تولید چای مدلهای صنعتی خانگی ، صنعتی

معرفی دستگاه خشک کن چای

معرفی دستگاه خشک کن چای صنعتی

معرفی دستگاه خشک کن چای

دستگاه خشک کن میوه 40کیلویی برقی

معرفی دستگاه خشک کن چای

دستگاه خشک کن چای 60کیلویی

معرفی دستگاه خشک کن چای

دستگاه خشک کن چای 100کیلویی گازی

معرفی دستگاه خشک کن چای

دستگاه خشک کن چای 100کیلویی برقی

معرفی دستگاه خشک کن چای صنعتی

دستگاه خشک کن چای 200کیلویی

معرفی دستگاه خشک کن چای صنعتی

دستگاه خشک کن چای 400کیلویی 

دستگاه خشک کن چای 600کیلویی دودرب

دستگاه خشک کن چای 1000کیلویی صنعتی

دستگاه خشک کن میوه 2تنی

دستگاه خشک کن چای 2000کیلویی صنعتی

دستگاه خشک کن چای 10تنی

معرفی دستگاه خشک کن چای

 

‫4 دیدگاه ها

  1. سلام وقت بخیر لطفا مشخصات دستگاه ها رو مطالعه بفرمایید و با شماره 09198201278 تماس حاصل فرمایید

 1. سلام وقت بخیر
  خشک کن چایی تونلی بهتره یا گابین دار قیمت کدوم به صرفه من روزانه 1تن اختیاچ دارم چایی سبز خشک کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
0
  0
  سبد خرید
  سبد خالیدکمه خرید