دستگاه خشک کن میوه
موضوعات داغ

میوه خشک کن

امتیاز کاربر: 4.82 ( 8 نتایج)

میوه خشک کن

میوه خشک  این روزها یکی از خوراکی ها و تنقلات بسیار خوشمزه برای مهمانی ها و میزهای پذیرایی است .به همین دلیل افزایش تقاضا برای خرید دستگاه میوه خشک کن نیز سبب گردیده است تا تولید کنندگان میوه خشک کن نیز هر روز با تکنولوژی روز پیش بروند .

اگه شما قصد ایجاد کارگاه خشک کنی را دارید و یا میخواهید از قیمت روز دستگاه های تولید خشک بار و خشک کن میوه و سبزی اطلاعاتی کسب کنید تا اخر مقاله با ما همراه باشید .

خط تولید خشکبار خشک کن

دستگاه های مکمل خشک کن چه دستگاه هایی هستند؟شاید برای شما جالب باشد بدانید وقتی قصد راه اندازی یک کارگاه خشک کنی را دارید باید در کنارش چه دستگاه هایی خریداری کنید ؟ دستگاه شستشوی مواد و یا به عبارتی وان شستشوی مواد ، دستگاه اسلایسر در انواع متنوع که با توجه به نیاز مشتریان منفاوت است ، دستگاه های بسته بندی مواد که شامل شیرینگ ، ماشین الات بسته بندی بندی و غیره است .

میوه خشک کن

گنجایش دستگاه خشک کن میوه چقدر است ؟

اولین سوالی که ما هنگام خرید دستگاه خشک کن میپرسند همین است ! ظرفیت دستگاه میوه خشک کن  تک صنعت چقدر است ؟یا اینکه از ما می پرسند هر کیلو میوه خشک چقدر میوه تازه نیاز داشته است ؟
تولید کنندگان دستگاه  میوه خشک کن در ظرفیت های متنوعی به تولید خشک کن ها پرداخته اند .این دستگاه ها از 5کیلو شروع میشوند تا مدلهای با ظرفیت بیشتر ( 30، 40، 100، 200، 300 و 450 تا غول های خشک کن میوه و سبزی با ظرفیت ورودی 10تن و بالاتر .

گنجایش دستگاه خشک کن میوه و سبزی یعنی چه ؟وقتی میگوییم ظرفیت دستگاه خشک کن 50گیلویی میوه است یعنی میوه تازه درون خشک کن 50کیلو است که این را به اشتباه در سایتهای دیگر نوشته اند تولید میوه خشک شده !!

 

دستگاه خشک کن تونلی

این نوع دستگاه برای کارگاه های خشک کن بالای 1تن کاربرد دارد که البته ما این دستگاه را پیشنهاد نمیکنیم زیرا دستگاه خشک کن کابینتی فواید بسیاری دارد برای مطالعه فواید خشک کن میوه و سبزی کلیک کنید ….

سوخت مصرفی دستگاه های میوه خشک کن

دستگاه های خشک کن میوه و سبزی در انواع سوخت تولید شده اند خشک کن برقی ، خشک کن گازی ، خشک کن گازوییلی .

برای مشاوره درباره خشک کن های میوه و سبزی، با کارشناسان تک صنعت تماس بگیرید.

جنس بدنه دستگاه خشک کن میوه

جنس بدنه دستگاه سبزی و ميوه  صنعتی گالوانیزه رنگ الکترواستاتیک کارخانه‌ای است و بنا به درخواست مشتری میتوان دستگاه حشك كن میوه را به صورت تمام استیل ساخت.

جنس سینی در میوه خشک کن

جنس سینی دستگاه های خشك كن صنعتی میوه  تک صنعت  نیز گالوانیزه رنگ الکترواستاتیک است  و طوری طراحی شده است که در برابر دما و رطوبت مقاوم باشد .

ابعاد دستگاه سبزی و میوه خشک کن

دستگاه‌های سبزی و میوه خشک کن صنعتی با توجه به ظرفیتی گه دارند در ابعاد متنوع تولید می شوند ؛مثلا ابعاد دستگاه خشک کن میوه مینی تک کابین که ظرفیت ورودی آن 40 کیلوگرم است، با دستگاهی با ظرفیت 7تن متفاوت است. برای دیدن ابعاد دستگاه های خشک کن به صفحه فروشگاهی تک صنعت مراجعه نمایید …

 

-عایق حرارتی دستگاه سبزی و میوه خشک کن صنعتی 

عایق‌های حرارتی دستگاه‌های خشك كن XPS است.

چه محصولاتی را می‌توان با دستگاه خشك كن ميوه و سبزیجات خشک کرد؟

دستگاه های خشک کن هر نوع محصولی را که دارای آب باشد را میتواند در خود خشک کند . میوه، سبزیجات، غذای حیوانات، آجیل و … را میتوان در دستگاه خشک کن ، خشک کرد . نحوه کار انواع دستگاه سبزی و میوه خشک کن صنعتی تقریبا یکسان است ولی در ظرفیت‌های مختلف ممکن است تفاوت‌های جزئی داشته باشند.

هر دستگاه خشک کن چقدر میوه خشک تولید میکند

معمدلا دستگاه های خشک کن از هر 6کیلو میوه تازه 1کیلوگرم میوه خشک می دهد که انهم بستگی به میزان آب میوه است .

میزان مصرف سوخت و مصرف برق دستگاه خشک کن

برق مصرفی دستگاه خشک کن برقی به صورت تک فاز و گاز مصرفی آن گاز شهری است. به صرفه ترین دستگاه سبزی و میوه خشک کن صنعتی به ترتیب دستگاه خشک کن گازی، گازوئیلی و برقی است.

نحوه آموزش و نصب و راه اندازی دستگاه خشك كن

به طور معمول نحوه خشک کردن محصولات و کار با دستگاه توسط تولیدکننده به اپراتوهای دستگاه میوه خشک کنی آموزش داده می‌شود. نصب و راه اندازی دستگاه نیز به طور رایگان برای خریدار انجام می‌شود.

میوه خشک کن

تاسیس کارگاه میوه خشک کنی خانگی

دستگاه خشك كن خانگی یا همان دستگاه چیپس میوه یکی از ماشین آلات آماده سازی محصول است که برای تولید میوه‌های خشک جهت مصرف خانگی و یا فروش کاربرد دارد. در سال‌های اخیر کسب و کارهای خانگی و کسب درآمد در منزل رونق گرفته است و یکی از بازارهایی که سود زیادی دارد صنایع غذایی و راه اندازی کسب و کار خانگی با دستگاه میوه خشک کن خانگی  است. میوه‌های خشک خوراکی‌های خوشمزه ای هستند که می‌توانند به صورت میان وعده و تنقلات یا در غذاهای مختلف مورد استفاده قرار گیرند و می‌تواند محصول مناسبی برای صادرات به کشورهایی باشد که امکان کاشت و رشد انواع میوه در آنجا وجود ندارد. دستگاه خشک کن دارای مدل های مختلفی است و استفاده از آن برای کسب و کار خانگی نیز مزایای زیادی دارد که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت. برای شروع کار بهتر است 10 سوال مهم خریداران درباره دستگاه سبزی و میوه خشک کن صنعتی را نیز مطالعه کنید.

مطالعه نمایید : لیست قیمت دستگاه سبزی و میوه خشک کن صنعتی

میوه خشک کن

دستگاه‌های مورد نیاز : دستگاه هسته گیر – دستگاه اسلایسر دستگاه خشك كن خانگی – دستگاه دوخت پلاستیک
حداقل فضای مورد نیاز : 12 متر
تعداد نیروی مورد نیاز : 2 نفر
سرمایه مورد نیاز : 15 میلیون تومان
دوره بازگشت سرمایه : 3 ماه

چگونه کار میوه خشک کنی را شروع کنیم؟

حداقل بودجه ای که برای تاسیس کارگاه نیاز دارید 10 میلیون تومان است. ابتدا باید با توجه به بودجه، فضای کار و توان تولید خود، دستگاه ميوه خشك كن خانگی مناسب را انتخاب کنید برای این کار پیشنهاد می‌کنیم نکات خرید دستگاه میوه خشک کن را مطالعه کنید. برای راه اندازی کسب و کار خانگی، دستگاه خشک کن میوه کابینی بهترین انتخاب است. در قدم بعدی باید به ظرفیت تولید دستگاه ميوه خشك كن خانگی توجه کنید. اگر به دنبال ارزان‌ترین دستگاه میوه خشک کن خانگی هستید دستگاه میوه خشک کن خانگی 15 سینی می‌تواند برای شما مناسب باشد. پس از پیدا کردن میوه‌های مناسب برای خشک کردن که می‌تواند هر میوه‌ای باشد مثل سیب، پرتقال، آلو، هلو، موز و … و شستن آنها، باید آنها را خرد کنید که برای این کار به دستگاه اسلایسر نیاز دارید. دستگاه اسلایسر دستی برای یک کسب و کار خانگی مناسب تر است. شما می‌توانید یک دستگاه اسلایسر دستی با قیمت مناسب مناسب تهیه کنید.

*ختما از میوه های تازه استفاده کنید گه بدون لک و خرابی باشد

*قبل از خشک شدن حتما انرا شستشو دهید

*میوه های پوست دار را پوست گیری کنید
*هسته میوه ها را حتما جدا کنید

*هرگز دو یا چند میوه را با هم خشک نکنید چون عطر و طعم یگدیگر را میگیرند

 

همین حالا برای مشاوره تخصصی رایگان درباره دستگاه ميوه خشك كن با کارشناسان تک صنعت تماس بگیرید.

 

انواع دستگاه ميوه خشك كن

دستگاه میوه خشک کن کابینی یا کابینتی که بیشتر برای تاسیس کارگاه خشک کن  و کسب و کارهای کوچک و خانگی مناسب است، همانند کمدهای بزرگی هستند که قفسه‌های مختلفی دارند. نحوه کار کرد دستگاه میوه خشک کن به این صورت است که میوه‌ها و یا سبزی‌ها برای خشک کردن در داخل این قفسه‌ها قرار می‌گیرند و پس از بسته شدن درب، عمل خشک کردن آغاز می‌شود. این مدل دستگاه ميوه خشك كن خانگی از پر فروش ترین مدل‌های موجود در بازار است و از تظر قیمتی نیز از دیگر مدل ها ارزان تر است و اگر برایتان سوال است که چگونه کار میوه خشک کنی را شروع کنیم؟پاسخ شما دستگاه خشك كن ميوه کابینی است.

دستگاه خشك كن تونلی خشک کن‌های تونلی میوه از نظر تکنولوژی پیشرفته تر از مدل های کابینتی هستند و سرعت خشک کردن میوه‌ها نیز بالاتر است و به آنها دستگاه خشک کن میوه صنعتی نیز گفته می‌شود. میوه ها و سبزی‌ها بر روی نوار نقاله دستگاه قرار می‌گیرند و به داخل دستگاه برده می‌شوند و سپس میوه و سبزی خشک از سمت دیگر دستگاه خارج می‌شود. این مدل‌ها توان تولیدی بالایی دارند و به همین دلیل نیز برای مصارف خانگی کوچک مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

دستگاه میوه خشک کن خانگی گازی
همانطور که از اسم دستگاه مشخص است، دستگاه خشک کن میوه خانگی گازی از گاز شهری به عنوان سوخت اصلی استفاده می‌کند. سوخت گاز به بیشتر منازل کشور رسیده و به همین علت به راحتی می توان از این دستگاه ها استفاده کرد. میزان تولید آلایندگی و مصرف سوخت این مدل ميوه خشك كن خانگی در مقایسه با مدل های بنزینی بسیار کمتر است و به علت ارزانتر بودن گاز نسبت به سایر سوخت‌ها، این دستگاه برای تاسیس کارگاه میوه خشک کنی بسیار مناسب است.

دستگاه خشک کن  دوگانه سوز
برخی دستگاه‌های خشك كن ميوه نیز برای اینکه بتوانند تولید را در تمامی شرایط نگه دارند از برق و گاز برای خشک کردن میوه‌ها استفاده می‌کنند. مدل پایه این ميوه خشك كن ها گاز است اما در موارد نیاز و قطع گاز می توان از برق برای ادامه کار استفاده کرد.

 

مزایای تاسیس کارگاه میوه خشک کنی خانگی
از یک دستگاه میوه خشک کنی خانگی می‌توان برای خشک کردن انواع میوه و سبزیجات استفاده کرد. این بدین معنی است که شما می‌توانید با استفاده از یک دستگاه محصولات متنوعی تولید کنید و بدین ترتیب برای تمامی سلیقه ها محصول مناسبی آماده کنید و کسب درآمد در منزل را تجربه کنید.
دستگاه های خشك كن خانگی معمولا از گاز استفاده می کنند. قیمت گاز در مقایسه با دیگر انرژی‌ها همانند برق بسیار اندک است و این موجب می‌شود شما هزینه مصرفی کمی برای سوخت دستگاه خود پرداخت نمایید.
برای خشک کردن میوه و سبزی ها شما نیازی به میوه های تازه و درجه یک نیاز ندارید. میوه ها معمولا در هنگام خشک شدن تمامی آب و باکتری های خود را از دست می دهند و شکل ظاهری آن ها نیز به کل تغییر می کند. در این شرایط شما می توانید میوه هایی که درجه یک نیستند را تهیه کنید و بدین ترتیب هزینه کمتری برای تهیه مواد اولیه پرداخت نمایید.
دستگاه تولید چیپس میوه خانگی توان تولیدی بالایی دارد و می‌توانید در زمانی کم تولید زیادی داشته باشید که ای مورد به شما کمک می‌کند بتوانید برای کسب و کار خانگی خود سفارش‌های بزرگی بگیرید.
محصولات تولیدی توسط دستگاه ميوه خشك كن خانگی طول عمر بسیار زیادی دارند و شما می توانید در زمان مناسب و با قیمت خوب محصولات خود را به فروش برسانید.

نحوه کار دستگاه سبزی و میوه خشک کن صنعتی
دستگاه سبزی و میوه خشک کن صنعتی از ماشین آلات عمل آوری مواد غذایی است که نحوه کار آن بسیار ساده و راحت است. این دستگاه ها بر اساس مدل خود با سوخت‌های مختلف گرما و حرارت ایجاد می‌کنند. حرارت تولید شده موجب می شود که رطوبت و آب موجود در سبزی و میوه ها تبخیر شود و چیزی که باقی می ماند، میوه و سبزی خشک باشد.

دستگاه های سبزی و ميوه خشك كن می توانند بر اساس مدل خود میزان تولیدی بالایی داشته باشند و در هر شکل نیاز شما را به طور کامل جواب دهند.

پیش از این با تاسیس کارگاه میوه خشک کنی و راه اندازی خط تولید سبزی و میوه خشک آشنا شدیم. همچنین مشخصات و مراحل تولید میوه و سبزیجات خشک نیز معرفی شدند. در ادامه در خصوص نحوه کار انواع دستگاه خشك كن صنعتي در صنایع غذایی بیشتر توضیح خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه خشک کن صنعتی

قیمت دستگاه خشک کن صنعتی

تامین کنندگان و تولید کنندگان مختلف در صنایع غذایی را گرداوری می کند و بستری را فراهم می کند که بتوانید در آن به مقایسه قیمت دستگاه خشک کن میوه و سبزی از جمله قیمت دستگاه خشک کن خانگی بپردازید.

در صورتی که نیاز به راهنمای خرید دستگاه خشک کن میوه و سبزی نیاز دارید، می توانید به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید تا بهترین و مناسب ترین خرید دستگاه خشک کن را بسته به کسب و کار خود داشته باشید. همچنین توجه به 10 سوال مهم خریداران درباره دستگاه خشک کن صنعتی سبزی و میوه نیز می‌تواند کمک خوبی برای خرید دستگاه خشك كن  باشد.

روزانه به میزان زیادی  خشک سبزی و میوه در خانه‌های ایرانی مصرف می‌شود، از انواع سبزیجات خشک در پخت و پز غذاهای مختلفی استفاده می‌شود. بعضی از افراد به طور سنتی سبزیجات مختلف را خشک می‌کنند و بسیاری دیگر به دلیل کمبود وقت، ترجیح می‌دهند به طور آماده سبزیجات خشک را خریداری کنند.

از طرفی دیگر محبوبیت و طعم لذیذ میوه خشک را نمی‌توان دست کم گرفت. با نزدیک شدن فصل بهار، میوه خشک به یکی از پرفروش ترین خوراکی‌ها تبدیل می‌شود و بسیاری از خانواده‌ها به خرید میوه خشک برای پذیرایی از مهمان‌های خود می‌پردازند.
به همین دلایل بسیاری از افراد تصمیم به راه اندازی خط تولید سبزی و میوه خشک گرفته اند و به سود قابل توجهی از این راه رسیده‌اند. پیش از در وبسایت تک صنعت، راه اندازی کسب و کار خانگی با دستگاه خشک کن میوه را بررسی کرده‌ایم، در این مقاله قصد داریم به تولید میوه خشک در ابعاد بزرگ و صنعتی بپردازیم. اگر شما هم این سوال را دارید که چگونه کار خشک کردن میوه و سبزی را شروع کنیم؟ _ با ما همراه باشید.

همین حالا برای مشاوره تخصصی رایگان درباره دستگاه‌های خط تولید سبزی و میوه خشک و خرید آنها، با کارشناسان تک صنعت تماس بگیرید.

دستگاه‌های خط تولید و بسته بندی سبزی و میوه خشک
به طور طبیعی اولین مرحله از تولید سبزی و میوه خشک، شستشوی دقیق و اصولی آن‌هاست. میوه و سبزیجات پیش از آنکه وارد پروسه اسلایس و خشک شدن شوند، باید خوب شسته شوند. دستگاه و وان شستشو که شامل دو مدل وان‌های ساکن و وان‌های گردش در آب است، بیشتر برای شستشوی انواع سبزیجات کاربرد دارد و برای شستشوی میوه از آن استفاده نمی‌شود.

مرحله بعدی آبگیری سبزیجات است. پس از شستشو، برای اینکه سبزیجات آماده خشک شدن شوند باید آب آن‌ها به خوبی گرفته شود، برای این کار به دستگاه آبگیر سانترفیوژ نیاز است. این دستگاه با چرخش و نیروی گریز از مرکز، آب انواع سبزیجات را تخلیه می‌کند.

به دلیل اینکه میوه‌ها پیش از خشک شدن باید حتما خرد و تکه تکه شوند، به دستگاه اسلایسر نیاز است. انواع دستگاه اسلایسر میوه‌ها را به اشکال و ابعاد مختلف خرد می‌کند که این کار هم باعث بالا رفتن سرعت کار می‌شود و هم برش‌های میوه یک دست و یک شکلی به ما تحویل می‌دهد.

حالا نوبت به اصلی‌ترین مرحله، یعنی خشک کردن میوه و سبزیجات می‌رسد. دستگاه سبزی و میوه خشک کن  که در دو نوع کابینی و تونلی موجود است، برای خشک کردن هر نوع میوه و سبزی کاربرد دارد.
دستگاه خشک کن میوه کابینی برای ظرفیت‌های 15 تا 450 کیلوگرم استفاده می‌شود و دستگاه خشک کن تونلی برای ظرفیت حداقل 800 کیلوگرم در ساعت کاربرد دارد.

در دستگاه خشک کن   ، میوه های تازه  روی سینی‌های دستگاه چیده می‌شوند در این قسمت حتما مراقب باشید میوه ها روی هم چیده نشود .پس از روشن کردن دستگاه هوای گرم در قسمت های دستگاه به حرکت در میاید و این امر سبب خشک شدن لایه های میوه و سبزی جات می شود .

آخرین مرحله از تولید سبزی یا میوه خشک، بسته بندی است. هر چقدر محصول خروجی شما، شکیل و زیباتر باشد، خریدار بیشتری به انتخاب محصول شما تمایل پیدا می‌کنند. برای بسته بندی انواع میوه و سبزیجات خشک، بیشتر از دستگاه دوخت پلاستیک پدالی و ریلی استفاده می‌شود. همچنین گاهی اوقات برای بسته بندی بعضی از سبزیجات خشک، به دلیل حفظ ماندگاری و تازگی محصول، از دستگاه سیل وکیوم نیز استفاده می‌شود.

آمار تولید میوه خشک
ایران بعد از امریکا و چین سومین صادر کننده میوه خشک به سایر کشورهای جهان است .
کشور ایران یکی از کشورهایی است که دارای 4منطقه اب و هوایی است و به خاطر همین از میوه ها و سبزیجات متنوعی برخوردار است .میوه خشک شده از ایران به کشورهای همسایه صادر میشود . کشورهایی مثل عراق ،ترکیه ،روسیه و امارات و غیره

چه میوه هایی را میتوان صادر کرد :

برگه زردآلو یکی از میوه های بسیار پرطرفدار که در فصل تابستان به بازار می آید زردآلو است. این میوه خوشمزه و خوش خوراک را می توان به صورت خشک شده نیز مصرف کرد. در حدود یک دوم فنجان برگه زرد آلو دارای 153 کالری انرژی ، 40 گرم کربوهیدرات ، 6 گرم فیبر ،2 گرم پروتئین ، 13 درصد پتاسیم و 58 درصد ویتامین a است. آلو بخارا این میوه خوشمزه نیز در بسیاری از غذاهای ایرانی و همچنین به صورت تنقلات در میهمانی ها استفاده می شود. یک سوم فنجان آلوی خشک دارای 101 کالری انرژی ، 27 گرم کربوهیدرات ، 3 گرم فیبر ، یک گرم پروتیئن ، 5 درصد ویتامین a و 7 درصد پتاسیم است.

درخت انجیر که نام علمی آن فیکوس (Ficus) می‌باشد از خانواده (Moracee) موراسه‌است و دارای ۶۰۰ گونه می‌باشد که اغلب انواع آن وحشی یا زینتی هستند مانند درخت معروف به درخت کاتوچو (فیکوس الاستیکا) که هم زینتی است و هم صنعتی. فیکوس بنگالنسیس و فیکوس رلیگیوزا انواع زینتی این گیاه می‌باشند که در تزئینات و به عنوان گیاه آپارتمانی مصرف زیاد دارند. انواعی که در باغبانی از نظر مصرف میوه آن مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از فیکوس کاریکا، فیکوس پالماتا و فیکوس پودوکاریکا. فیکوس کاریکا همان انجیر معمولی است که به عنوان میوه مورد استفاده قرار می‌گیرد. ولی فیکوس پالماتا و فیکوس پودوکاریکا بیشتر برای تلقیح انواع انجیر خوراکی کاشته می‌شوند..

پسته درختی است دو پایه از تیره پسته سانان كه از نظر مرغوبیت به پسته ایرانی مشهور می باشد.  پسته يكي از مهمترين محصولات كشاورزي كشور است كه از جنبه هاي مختلف اقتصادي ، اجتماعي، زيست محيطي و … اهميت فوق العاده اي دارد،  ارزش توليد اين محصول گرانبها و بي نظير حدود 10 درصد از درآمدهاي غير نفتي كشور مي باشد .

انگور

  • رشد انگور خشک شده که همه به نام کشمش می شناسند، قرن ها پیش به وجود آمده است. کشمش در ایران و مصر در 2000 سال قبل از میلاد، تولید شده بود. کشمش در روم به عنوان جایزه برای افرادی که محل های عبادت را تزیین می کردند و برای برندگان مسابقات ورزشی استفاده می شد.
  • انواع کشمش : کشمش(مويز)- کشمش تيزابي دانه دار-کشمش تيزابي بي دانه- کشمش آفتابي دانه دار- کشمش آفتابي بي دانه- کشمش انگوري بي دانه -کشمش کاشمري سبز بي دانه-کشمش کاشمري سبز دانه دار – ساير کشمش هاي غير مذکور

کارخانه تک صنعت تولید کننده انواع دستگاه خشک کن ( خشک کن خانگی )(خشک کن صنعتی)(خشک کن نیمه صنعتی )

همچنین جهت مطالعه بیشتر 

کارافرینی با خشک کن

کاملترین لیست گیاهان دارویی خشک کن

روش خشک کردن لیمو عمانی

خواص گیاهان دارویی و روش خشک کردن

قیمت دستگاه خشک کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
0
    0
    سبد خرید
    سبد خالیدکمه خرید