خشک کن انجمادیخشک کن تونلیخشک کن خورشیدیخشک کن کابینتیدستگاه خشک کن سبزیدستگاه خشک کن میوهمقالات اموزشی

کاربرد دستگاه خشک کن میوه (نحوه کار کردن با دستگاه خشک کن میوه خانگی و صنعتی )

نحوه کار کردن با دستگاه خشک کن میوه خانگی و صنعتی

نحوه کار کردن با دستگاه خشک کن میوه خانگی و صنعتی

یکی از اقداماتی که قبل از خرید دستگاه میوه خشک کن باید انجام داد تحقیق در مورد دستگاه خشک کن  و  نحوه کار کردن با دستگاه خشک کن میوه خانگی و صنعتی است . ما در این نوشته از مقالات وب سایت تخصصی تک صنعت به نحوه کار این دستگاه می پردازیم .

دستگاه خشک کن میوه و سبزی چیست ؟

خشک کردن میوه و سبزی جات به روش سنتی در دنیای امروزی که تکنولوژی حرف اول را میزند روشی منسوخ است. به همین منظور برای نگهداری طولانی مدت  هر نوع محصولی باید بهترین شیوه را به کار برد . دستگاه های خشک کن میوه  و سبزی تجهیزات و ماشین الات  مدرنی هستند که برای این منظور طراحی شده اند . این دستگاهها در مدلهای متنوع تولید میشود اما در نهایت همگی انها یک هدف را دنبال میکنند و برای یک هدف طراحی شده اند (( خشک کردن )). دستگاههای خشک کن میوه و سبزی در مدلهای کوچک و خانگی نا ابعاد و اندازه های غول پیکر چندین تنی تولید می شود با اینکه نحوه کار کردن دستگاه خشک کن میوه خانگی و صنعتی با یکدیگر متفاوت است  اما در نهایت یک محصول خشک شده و با کیفیت را برای  شما  تولید می کند .

دستگاه خشک کن میوه و سبزی

دستگاه های خشک کن در مدلهای  کابینتی ، دستگاه خشک کن تونلی ، دستگاه خشک کن چرخشی و… تولید می شود اما ما در این نوشته به روش کار کردن با دستگاه خشک کن  میوه خانگی و صنعتی کابینتی می پرداریم.

در دستگاههای خشک کن چه موادی را میتوان خشک کرد؟

دستگاههای خشک کن هر نوع موادی را که قابلیت از دست دادن نم و رطوبت دارند را میتوان خشک کرد. خشک کردن انواع میوه ، سبزی ، گیاهان دارویی  آب میوه ها ، شیر و کشک و لبنیات، انواع گوشت قرمز و سفید ، انواع غذاهای گوشتی و غیره ، انواع غذای جیوانات خانگی و علوفه و غیره و همچنین در ابعاد و سریع تر چوب و  تفاله و کودهای طبیعی  و شیمیایی از کاربرد های این دستگاههای خشک کن ( کاربرد دستگاه خشک کن میوه )  است .

نکات ایمنی استفاده از دستگاه خشک کن میوه

قبل از خشک کردن هر نک کن خانگی را برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار ندهید  دستگاههای خانگی مدل صنعتی بهترین مدل دستگاه خشک کن برای مشاغل می باشند.

 • دکمه خاموش و روشن و به اصطلاح دکمه پاور قبل از کشیدن سیم برق از دستگاه ضروری است.
 • وقتی از دستگاه استفاده نمی کنید انرا از پریز جدا کنید
 • در هر بار استفاده از دستگاه خشک کن میوه و سبزی انرا با دقت فراوان تمیز کرده و سینی های دستگاه را بشویید .
 • هنگام چیدن میوه های برش خورده در دستگاه خشک کن میوه بهتر است انرا با فاصله از هم بچینید تا هوا راحت تر به گردش دربیاید .
 • در هنگامی که دستگاه روشن است؛درب دستگاه را به هیچ عنوان باز نکنید بهتر است از محفظه شیشه ای که به همین منظور در دستگاه تعبیه شده است درون دستگاه را رویت کنید .

نحوه کار با خشک کن

روش کار کردن با دستگاه خشک کن  میوه  وسبزی به این صورت است میوه ها  و سبزیجاتی را که قصد خشک کردنشان را دارید در دستگاه قراردهید سپس دکمه روشن و خاموش به اصطلاح پاور را روشن نمایید . دمای دستگاه روی قسمت مانیتورینک دستکاه قرارداده شده است  دما را با توجه به میوه و سبزی جاتی که در دستگاه قرار داده اید تنظیم نمایید . تایمر دستگاه را روشن کرده و پس از مدتی میوه های شما با کیفیت بسیار بالا و حفظ رنگ و عطر میوه و سبزی خشک میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
0
  0
  سبد خرید
  سبد خالیدکمه خرید