فروش انواع نهال

اطلاعات درباره انواع و قیمت نهال هلو

اطلاعات درباره انواع و قیمت نهال هلو

در این مقاله اطلاعات درباره انواع نهال هلو و قیمت نهال هلو ، و مدت زمان گل دهی نهالها میخوانیم.

فروش نهال هلو پاییزه

یکی از انواع نهالهای میوه ، نهال هلو است نهال هلو پاییزی با عمر بازدهی 13 الی 16 سال میباشد . نهال هلو پاییزه دیر رس میباشد . این نهال هلو پاییزه از ارقام گرده افشان میباشد . این نوع نهال هلو دیر رس است اما در سال دوم کاشت میوه های پر باری تولید میکند .

نهال هلو پاییزی بومی ایران میباشد ولی به ایران و چین نسبت داده اند .نهال Gn15 مناسبترین پایه برای نهال هلو پاییزه است که باعث افزایش باردهی و بیشتر شدن عمر باردهی می‌شود.برای کاشت نهال هلو پاییزی باید فواصلی در حدود 3 الی 4 مترمربع باید در نظر بگیرید .میوه نهال هلو پاییزی بسیار خوشمزه و ابدار است .

 

 نهال هلو جوادی

نهال هلو جوادی یکی از انواع نهال های هلو دیر گل میباشد . یکی از انواع هلوهای بسیار پر آب و شیرین است . هلو جوادی به کلیه نقاط جهان صادر میشود . نهال هلو جوادی مناسب شهرهای گرمسیری است .

نهال هلو جوادی یکی از مقاومترین نهال های هلو به افت میباشد .

نهال هلو ۶۰ روزه

نهال هلو ۶۰ روزه یکی از دیگر از نهای های هلو است که تولید کشور چین است این هلو بنام هلو سرخابی است و  باید  هر هفته آبیاری شود .نهال هلو ۶۰ روزه دارای میوه‌های سفید با رگ‌های خونی شکل که پوست نازک آن به راحتی قابل کنده شدن می‌باشد. نهال هلو ۶۰ روزه مقاومت نسبتا خوبی در برابر آفات و بیماری دارد، اما باید توجه داشت که شناخته‌ترین آفت این نهال بیماری پوسیدگی، سرشاخه خوار و کر آلو است که با سمپاشی مناسب می‌توان با این آفات مبارزه کرد. البته پیشنهاد می شود برای محافظت و جلوگیری از آفت زهکشی انجام شود.

 

 نهال هلو داوودی

نهال هلو داوودی از گونه های ایرانی است. نهال هلو داوودی از نوع نهال هایی می باشد که به آبیاری بسیار زیاد احتیاج دارد. نهال هلو داوودی از نوع نهال های مستقلی می باشد که برای باروری به هیچ رقم نهالی احتیاج ندارد. نهال هلو داوودی از نوع زودرس می باشد. نهال هلو داوودی برای ارتفاع زیر ۲۱۰۰ متر از سطح دریا مناسب می باشد.

نهال هلو داوودی از جمله هلوهای با طعم بینظیر و سایز درست می باشد. خرید نهال هلو داوودی برای کسانی که قصد کاشت این نهال را در مناطق سردسیر دارند را توصیه نمی کنیم. معمولا نهال دیرگل به خاطر دیر رسیدن گل و در امان ماندن از سرما مناسب این مناطق می باشد. نهال هلو داوودی از نوع گونه زودگل می باشد که مناطق مناطقی با دمای بالا می باشد.

فاصله مناسب برای کاشت :

در روش سنتی توصیه می شود که نهال را با فاصله کم کشت کنید تا در زمان برداشت بار میزان بیشتری برداشت و سود بهتری نصیب صاحب باغ گردد. اما دانش امروز این شیوه را کاملا رد کرده و توصیه به فاصله بهینه برای افزایش راندمان باردهی می کند. مناسبتری فاصله ۳ در ۳ متر مربع می باشد. در این فاصله هم تابش افتاب به برگها می رسد و هم ریشه می تواند مواد مغذی مورد نیاز خود را برداشت کند. با رعایت کردن فاصله کشت هم طول عمر درخت افزایش پیدا می کند و هم میزان باردهی به صورت قابل ملاحظه ای افزایش پیدا می کند.

ارتفاع درخت در طول عمر

حداکثر ارتفاع درخت معمولا وابسطه به عوامل زیادی می باشد. از جمله ارتفاع از سطح دریا شرایط محیطی و همچنین شرایط نگهداری تاثیر زیادی دارد. معمولا اگر تمام شرایط برای نهال هلو داوودی محیا باشد تا میزان ۱۲ متر قد می کشد. اما دو مورد اول خارج از اختیارات ما می باشد که با توجه به شرایط اقلیمی کشورمان نهال هلو داوودی تا ۹ متر رشد می کند.

نیاز سرمایی لازم برای خواب زمستانی :

نهال هلو داوودی برای باردهی بهتر و مطلوبتر نیاز به طی کردن یک دوره سرمایی دارند. همچنین برای اینکه جوانه های این نهال بتوانند در فصل بهار گل بدهند نیاز است که در فصل پاییز و زمستان به مدت سه الی شش هفته در دمایی کمتر ازدمای  -۷درجه سیلسیوس قرار بگیرد.

عمر مفید نهال :

در صورت مراقبت و کاشت نهال هلو داوودی در منطقه مناسب از لحاظ آب و هوایی عمر این درخت بین ۶ تا ۱۰ سال است. البته باید اشاره کرد که برخلاف عمر کوتاه نهال هلو داوودی میزان باردهی این رقم قابل توجه است.

میزان وزن هر میوه :

نهال هلو داوودی دارای میوهای آبدار با طعم قندآمیز می باشد که در کنار رنگبندی زیبا که ترکیبی از سرخ و طلایی می باشد، این میوه را مناسب صادرات کرده است.

ارتفاع  از سطح دریا مناسب کاشت نهال :

اگر قصد کاشت و خرید نهال هلو داوودی را برای ایران دارید از این بابت جای نگرانی نیست. چون نهال هلو داوودی برای ارتفاع زیر ۲۱۰۰ متر می باشد و شما در هر شهری از کشور ایران بخواهید بکارید مناسب است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
0
    0
    سبد خرید
    سبد خالیدکمه خرید