خشک کن کابینتیدستگاه خشک کن سبزیدستگاه خشک کن میوهمقالات اموزشی

دستگاه خشک کن دمنوش

طرز تهیه دمنوش خانگی و صنعتی

دستگاه خشک کن دمنوش

دستگاه خشک کن دمنوش و طرز تهیه دمنوش خانگی و صنعتی : (به نقل از تک صنعت ) دمنوش چیست ؟ چرا از دمنوش ها بعنوان چای درمانگر استفاده میشود .طرز تهیه انواع دمنوش چیست ؟ دمنوش خانگی و صنعتی چگونه تهیه میشود ؟

دستگاه خشک کن دمنوش
خشک کن دمنوش

دمنوش چیست ؟

دمنوش برگها و یا خرد شده میوه ها هستند که به صورت خشک شده در اب جوش عصاره گیری میشود و به عنوان چای مصرف میشود .

دم نوش ها دارای فواید بسیار زیادی هستند و از بسیاری از بیماری ها جلوگیری میکنند . انتی اکسیدان های موجود در دم نوش ها سبب از بین رفتن بسیاری از بیماری ها از جمله انواع سرطانهاست . اما یک نکته را فراموش نکنید که درست است که پایه تمام دمنوشها گیاهان و میوه ها هستند اما از مصرف بیش از اندازه دمنوش ها باید به شدت پرهیز شود . میزان مصرف دم نوشهایی که برای برخی از بیماری ها استفاده میشود نیز همانند داروها است و مصرف زیاد آن میتواند خطر ناک باشد.

دستگاه خشک کن دمنوش

انواع دمنوش ها

از انواع دمنوش ها میتوان به چای زنجبیل ، چای بابونه ، چای زعفران ، چای لیمو ، چای به لیمو ، چای به ، چای به سیب و… اشاره کرد که هر یک میتوانند به عنوان یک داروی مفید مورد استفاده قرار گیرد اما این نگته را باید بگوییم قبل از استفاده کردن از هر دمنوشی باید با پزشک معالج خود مشورت کنید زیرا ما فقط مطالب را جمع اوری کرده ایم .

خشک کن دمنوش

خشک کن دمنوش دستگاهی است که دم نوش ها را اماده مصرف میکند .دمنوش ها طی مراحلی پس از امادگی باید خشک شوند تا از فساد  وخرابی انها جلوگیری شود .

دستگاه خشک کن دمنوش

روش تهیه دمنوش

همانطور که اشاره شد دمنوش ها از برگ ها و ساقه  و ریشه و میوه های گیاهان تهیه میشود .گه هر کدام میتوانند منبع خوب انتی اکسیدان و همچنین منبع دارویی خوبی باشند . و همانطور که در بالا اشاره شد مصرف بیش از اندازه رمنوش ها میتواند موجب عوارض بسیار بدی باشد و برخی نیز میتوانند به سقط جنین منجر شود پس لطفا از مصرف خودسرانه هر نوع دمنوشی به شدت پرهیز کنید .

دمنوش ها از برگ ها ، ساقه ها ، گل ها و میوه ها و حتی ریشه گیاهان نیز استفاده میشود .توجه داشته باشید برخی از گیاهان فقط قسمتی ار گیاه به عنوان دمنوش استفاده میشود و ممکن است قسمت دیگر گیاه مضر و حتی مرگ اور باشد لطفا قبل از تهیه هر دمنوش به طور کامل درباره آن گیاه مطالعه نمایید .

طرز تهیه دمنوش میوه جات

برای تهیه دمنوش میوه جات میوه هایی را که قصد دمنوش کردن آن را دارید انتخاب نمایید و پس از شستن میوه هسته ها و پوست آن را جدا نمایید و سپس با دستگاه اسلایسر و یا اگر مقدار آن کم بود با رنده درشت رنده کنید .

روش تهیه دمنوش برگها

برخی از گیاهان ، قسمت برگ گیاه مورد استفاده قرار میگیرد مثل گیاه چای سبز و … بهتر است برگهای تازه گیاه را برای عصاره گیری استفاده نمایید .و پس از  شستشو آن را برای خشک کردن که در ادامه مطلب خواهیم گفت اماده کنید .

روش تهیه دمنوش ریشه 

برای تهیه دمنوش ریشه گیاهانی همانند کاسنی و قاصدک و … بهتر است ریشه گیاهان را جداسازی کرده و به مدت چند ساعت در آب قرار دهید تا گل و لای انها کاملا پاک شود و برای خشک کردن اماده نمایید .

روش تهیه دمنوش ساقه

گیاهانی همانند زنجبیل که از ساقه آنها به عنوان دمنوش استفاده میشود ساقه را شسته و به قطعات کوچکتر قطعه قطعه نمایید تا براحتی خشک شود .

روش های خشک کردن دمنوش

برای خشک کردن دمنوش از دو روش صنعتی و سنتی استفاده میشود .  که در ادامه مقاله به طور کامل هر دو روش را توضیح میدهیم .

خشک کن دمنوش به روش سنتی

در روش سنتی گیاهان را یا در زیر نور خورشید و یا در سایه سایه خشک میکنند و این امر بستگی به نوع گیاه دارد به طور معمول برگ و گل گیاهان را در سایه خشک میکنند . سایه خشک کردن گیاهان بهتر است از روش افتاب خشک .

در روش سایه خشک گیاهان را روی پارچه پهن کرده و در سایه و جایی که هوا در جریان است قرار میدهند تا کاملا خشک شود .

دستگاه خشک کن دمنوش
خشک کن دمنوش

 

 

 

 

روش صعتی خشک کردن دمنوش

در روش صنعتی که امروزه به عنوان روشی متداول و کارامد تر مورد استفاده قرار میگیرد میوه ها و برگها و ساقه های قطعه قطعه شده را روی سینی های دستگاه خشک کن که از قبل به همین منظور اماده شده است قرار میدهند و دستگاه را روشن کرده و روی نقطه اتومات قرار میدهند و پس از مدت نیم ساعت الی سه ساعت دمنوش ها کاملا خشک میشود .

نتیجه گیری

 برای تهیه دمنوش باید میوه و برگهای گیاهان را به مقدار بسیار مناسب ریز و خرد کنید تا هم به راحتی عصاره گیری و خشک شود . سپس در ماشین الات خشک کن دمنوش قرار داده تا به طور کامل خشک شود . ابعاد و اندازه های خشک کن دمنوش باید با مقدار دمنوش شما هماهنگی داشته باشد برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دستگاه خشک کن میتوانید به صفحه فروشگاهی ما سر بزنید و انواع خشک کن دمنوش را مطالعه نمایید .

توجه داشته باشید قبل از دمنوش درست کردن مطالعه کامل درباره خواص دمنوش و گیاه مورد نظر داشته باشید .

زنان باردار قبل از خورد هر دمنوشی درباره آن مطالعه نمایند تا خدای نکرده منجر به سقط جنین نشود .

اگر برای بیماریهایی دمنوش را مصرف میکنید از قبل با پزشک خود حتما مشورت نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
0
    0
    سبد خرید
    سبد خالیدکمه خرید