خشک کن کابینتیدستگاه خشک کن میوهمقالات اموزشی
موضوعات داغ

طریقه خشک کردن انواع میوه ها

طریقه خشک کردن انواع میوه ها

امتیاز کاربر: 4.74 ( 13 نتایج)

طریقه خشک کردن انواع میوه ها

از دیر باز میوه خشک شده مهمان خانه های مردم دنیابوده است .مادربزرگهای با سلیقه ، مادرهای کدبانو همگی در فصول فراوانی میوه ؛ مشغول تهیه برگه میوه و سبزی بوده اند .در این مقاله سعی میشود تا به طریقه خشک کردن انواع میوه ها بپردازیم از 0 تا 100 روش خشک کردن میوه ها را برایتان اموزش میدهیم .

روش خشک کردن میوه و سبزی

خشک کردن میوه ها کاراسانی است اگر کلیه مراجل را به درستی انجام دهیم .روش تهیه خشک کردن انواع برگه میوه چگونه است ؟

خشک کردن میوه ها به چندین روش صورت میگیرد و روشهای سنتی و صنعتی خشک کردن را در این مقاله با یکدیگر میخوانیم .

روش خشک کردن میوه به صورت سنتی

خشک کردن میوه ها به روش سنتی به 2روش انجام میشود روش سایه خشک و افتاب خشک ….

روش سایه خشک کردن میوه ها

سایه خشک کردن انواع میوه ها از گذشته های دور مرسوم بوده است .روی یک پارچه بزرگ سفید رنک ، روی یک سطح تمیز امر خشک کردن انجام میشود .

کدام میوه ها سایه خشک است ؟

اینکه کدام میوه ها افتاب خشک هستند و کدام سایه خشک سوالی است که مدام از ما میپرسند . خب معلوم است کلیه میوه ها و سبزیجات سایه خشک هستند مثل ( سیب -توت فرنگی-هلو-زردالو- البالو -کشمش و …)

مزیت های خشک شدن میوه درسایه

خشک کردن میوه ها در سایه فقط از نطر ویتامین و املاح میوه خشک شده اهمیت دارد .

مضرات خشک شدن میوه ها در سایه

میوه ها  و سبزیجاتی که در سایه خشک میشود امکان خراب شدن و کپک زدنشان بالا است .نمیتوان حجم بالایی از میوه و سبزی را در سایه خشک کرد.

افتاب خشک کردن میوه ها

تعدادی از میوه ها نیز هستند که هم در سایه و هم در افتاب خشک میکنند .میوه های افتاب خشک مانند انجیر -خرمالو -خرما زردالو- کشمش و…نام برد.

میوه های افتاب خشک نیز دارای مزیت ها و مضراتی است .در زیر نور خورشید میوه ها ویتامین های لازم را دریافت میکنند اما در عوض از الودگی در امان نخواهند بود ، حشراتی که روی میوه خشک تخم ریزی میکنند و یا الاینده های موجود در هوا عوارضی بسیاری دارد.

روش صنعتی خشک کردن میوه

میوه ها و سبزیجات را به غیر از روش سنتی میتوان به طریقه صنعتی نیز خشک کرد  .خشک کردن به روش صنعتی مزیت های فراوانی دارد .

فواید دستگاه های خشک کن میوه و سبزی

همانطور که میدانید خشک کن های میوه و سبزی در مدلهای متنوعی تولید شده است .کارخانه تک صنعت نیز تولید کننده خشک کن های کابینتی ، خشک کن تونلی ، مایکروویو ، خورشیدی و خشک کن انجمادی است .

فواید خشک کردن به روش صنعتی ( میوه خشک کن ها )

  • خشک کردن با خشک کن فسادی به همراه ندارد یعنی تمام میوه و سبزی هایی که در خشک کن قرار میدهیم به طور کامل خشک میشود و اصلا دور ریز نخواهیم داشت .
  • خشک کن های میوه و سبزی ، محصولی با کیفیت بسیار بالا به همراه دارد .رنگ عطر و طعم میوه و سبزی به طور کامل در میوه حفظ میشود .
  • خشک کردن در میوه خشک کن به روش کاملا بهداشتی انجام میشود . الاینده های شیمیایی و گرد و غبار  و الودگی ناشی از حشرات و جانوران موذی در میوه خشک کن صفر است.

در مقالات اینده میخوانیم :

ایحاد کسب و کار پر درامد از طریق میوه خشک کن

نحوه خشک کردن الو

نحوه خشک کردن سیب

نحوه خشک کردن لواشک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
0
    0
    سبد خرید
    سبد خالیدکمه خرید