مقالات اموزشی
موضوعات داغ

خشک کن سبزی

خشک کن سبزی

امتیاز کاربر: 4.79 ( 9 نتایج)

دستگاه خشک کن سبزی

خشک کردن سبزی جات یکی از روش های نگهداری سبزی برای مدت طولانی است در این مقاله قصد داریم انواع روش های خشک کردن سبزی جات را برای علاقمندان شرح دهیم و اینکه دستگاه خشک کن سبزی چیست و برای راه اندازی یک کارگاه سبزی خشک کنی چه میزان سرمایه لازم است را بررسی نماییم.

همانطور که میدانید سبزیجات در تمام فصول سال در دسترس نیستند و برای نگهداری سبزی جات در مدت طولانی بهتر است یا آنها را یا منجمد کنیم یا اینکه انها را خشک کنبم . سبزی جات منجمد کیفیت خود را بعد از مدتی از دست میدهند اما سبزی خشک را میتوان مدتها نگهداشت بدون اینکه از کیفیت سبزی کاسته شود .

روش خشک کردن سبزی

برای خشک کردن سبزیجات روش های متنوعی وجود دارد .روش خشک کردن سبزیجات به صورت سنتی و صنعتی

روش سنتی خشک کردن سبزی

در این روش برای خشک کردن سبزی ، سبزی جات را پاک میکنند و بعد از شستشو انها را روی یک سینی بزرگ و یا یک پارچه تمیز خشک میکنند.البته در روش سنتی خشک کردن سبزی  به دلیل معایبی که وجود دارد امروزه مورد پسند واقع نشده است .

معایب خشک کردن سبزی در روش سنتی

در روش سنتی به معایبی وجود دارد که در ذیل مقاله به آن میپردازیم

 • مدت زمان خشک شدن سبزی زیاد است
 • فقط مقدار کمی میتوان سبزی خشک کرد مقادیر بالا را نمیتوانیم خشک کنیم
 • مقداری از سبزیجات از بین میرود
 • رنگ سبزی کاملا حفظ نمیشود
 • فضای زیادی اشغال میکند
 • مراقبت زیادی میخواهد

برای خشک کردن سبزیجات در روش سنتی به طور تقریبی از 3تا 7روز زمان لازم است تا مقداری سبزی خشک کنیم که البته خشک کردن آن مقدار کم نیز بستگی به دمای هوا دارد و اینکه شرایط آبوهوایی آن منطقه چگونه است .به طور مثال شهر های شرجی کشور به سختی یک محصول را میتوانند خشک کنند .فضای خشک کردن سبزی در روش سنتی باید زیاد باشد تا سبزیجات خراب نشوند .رنگ سبزیجاتی که به روش سنتی خشک میشود و سبزیجاتی که در دستگاه خشک کن خشک میشود متفاوت است رنگ سبزی خشک شده در خشک کن سبزیجات کاملا حفظ میشود اما در روش سنتی کمی تیره تر است .

روش صنعتی خشک کردن سبزی

خشک کن سبزی

دستگاه خشک کن سبزیجات

 دستگاه خشک کن ، یکی از روشهای مقبول و معقول خشک کردن سبزی است در این دستگاه میتوان هر توع سبزی با هر مقداری را در اندک زمانی خشک کرد .این دستگاه  یکی از دستگاه های تولیدی شرکت تک صنعت میباشد که در ظرفیت های متنوع تولید شده است و برای مصارف خانگی و صنعتی کاربرد دارد .

خشک کن سبزی

کاربرد دستگاه خشک کن سبزی

این یکی از مهمترین ماشین الات تولید مواد غذایی در دنیا است . این دستگاه باید طوری طراحی شود که سبزی در دستگاه خشک کن  نسوزد و تغییر رنگ ندهد و تمامی مواد مغذی و املاح در سبزی حفظ شود .

 

با دستگاه خشک کن سبزی چه موادی را میتوان خشک کرد

در این دستگاه انواع سبزی جات را میتوان خشک کرد سبزیجاتی همچون تره ، شوید ، نعنا ، پیازچه ، ریحان و انواع میوه و سبزیجات را در اندک زمانی خشک کرد.

برای بازدید از فروشگاه خشک کن کلیک کنید

برای اشنایی با روش خشک کردن انواع سبزیجات گلیک کنید

برای اطلاع از اخرین قیمت خشک کن ها کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
0
  0
  سبد خرید
  سبد خالیدکمه خرید