رطوبت ساز
موضوعات داغ

رطوبت ساز التراسونیک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

رطوبت ساز التراسونیک چیست؟

رطوبت ساز التراسونیک در واقع از امواج التراسونیک برای تولید بخار سرد استفاده می کند. در این نوع از رطوبت سار و یا مه ساز یک سیستم پیچیده تر برای تولید رطوبت مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اما جالب است بدانید که اساس سیستم دستگاه های رطوبت ساز در واقع تغییر فرکانس است. تکنولوژی التراسونیک که در دستگاه های بخور سرد مورد استفاده قرار می گیرد متشکل از چندین دیسک سرامیکی پیزوالکتریک است.

 

سرامیک معمولا به دلیل اینکه پیزوالکتریک است در حضور جریان های الکتریکی در فرکانس های التراسونیک نوسان هایی ایجاد می کند که منجر به ایجاد نوسان در آب می شوند. در نهایت این نوسان ها مولکول های آب سعی می کنند که نوسان های فرکانس های بالای این صفحات را دنبال کنند.

در نتیجه میتوان گفت که یک منطقه کم فشار بین آن ها ایجاد خواهد شد که در نهایت باعث ایجاد یک حفره خواهد شد. حفره هایی که ایجاد شده اند میتوانند دارای خلا باشند و یا با هوا پر شوند. اینطور گفته می شود که در هوا یک آب محلول هم وجود دارد که با ایجاد یک ناحیه کم فشار به سمت حفره ها حرکت می کنند. زمانی که این حفره های می ترکند انرژی زیادی ایجاد می شود.

رطوبت ساز صنعتی در واقع همان دستگاه های رطوبت ساز التراسونیک است که با بخار و نوسان آن ایجاد می شوند. در این نوع دستگاه ها نیازی به این نیست که دمای آب را افزایش دهید و آن را به جوش بیاورید بلکه تکنولوژی مورد استفاده در این دستگاه رطوبت ساز صنعتی با بخور صنعتی به گونه ای است که رطوبت در آن به صورت آنی تولید می شود و دیگر نیازی به این نیست که برای به جوش آمدن آب منتظر شوید. بخوری که حاصل از دستگاه سرد التراسونیک صنعتی است بسیار راحت تر جذب هوا می شود و بر خلاف بخار گرم به سمت بالا حرکت نمی کند.

رطوبت ساز التراسونیک

کاربرد رطوبت ساز التراسونیک

کاربرد رطوبت ساز التراسونیک

Ultrasonic Humidifiers

در فرایند کاشت قارچ خوراکی، گل، سبزیجات و گیاهان گرمسیری در مقیاس، درجه حرارت بالا و رطوبت کم، استفاده می شود، همچنین برایا رشد آهسته. به خصوص برای قارچ خوراکی، رطوبت مورد نیاز برای هر گونه ودر هر مرحله از رشد و هر منطقه یکسان نیست. رطوبت ساز التراسونیک به عنوان بهترین راه حل برای تنظیم دما و رطوبت برای رشد سالم گیاهان دیده می شود

 

کاربرد رطوبت ساز التراسونیک در صنایع غذایی

به طور کلی، هنگامی که رطوبت محیط زیر 35٪ باشد، محتوای آب در مواد غذایی به تدریج از بین می رود و این امر باعث می شود که مواد غذایی بدتر شود. بنابراین حفظ رطوبت مناسب در اتاق بسیار مهم است تا مواد غذایی تازه نگه داشته شود.

رطوبت سازهای آلتراسونیک برای چاپ و بسته بندی صنعت استفاده می شود

ماشین آلات چاپ و بسته بندی حرارت زیادی را در عملیات تولید می کنند و در جریان تشکیل پلاستیک، هوا حتی با بوی تند و تیز پر می شود. همه اینها به سلامت اپراتورها مضر است. استفاده از مرطوب کننده ها برای پاک کردن بو، تنظیم دما و رطوبت در کارگاه ضروری است. علاوه بر این، افزایش رطوبت می تواند به طور موثر از آسیب الکتریکی استاتیک جلوگیری کند.

رطوبت سازهای التراسونیک برای صنعت پرورش گیاه استفاده می شود

علاوه بر کنترل دما و رطوبت، مرطوب کننده دارای ویژگی ضد عفونی خود برای بهبود کیفیت هوا برای مزرعه پرورش است، می تواند بر اساس نیاز به شبیه سازی شبیه سازی محیط طبیعی در روند پرورش باشد.

رطوبت سازهای آلتراسونیک برای صنایع نساجی استفاده می شود

وقتی فصل خشک می آید، رطوبت نسبی در کارگاه نساجی کم است، به طوری که بسیاری از مشکلات اجتناب ناپذیر مانند الکتریکی استاتیک، انواع گرد و غبار و رطوبت در طول تولید وجود دارد. روش رطوبت ساز التراسونیک می تواند به طور موثر موادشناور در هوا را کاهش دهد و همچنین از تاثیر نامطلوب الکتریسیته ساکن بر کیفیت نساجی جلوگیری کند.

مه سازهای التراسونیک برای صنعت معدن استفاده می شود

در برخی از شرکت های مرتبط با ساخت و ساز، انرژی حرارتی، زغال سنگ، معدن و غیره، در طول فرایند حمل و نقل و ذخیره سازی، ذرات گرد و غبار زیادی در هوا تولید می شود. مقدار زیادی از آلودگی هوا تأثیر مستقیم بر سلامت مردم دارد. رطوبت دهنده ها می توانند به طور موثر گرد و غبار، برق استاتیک و بو را از بین ببرند. علاوه بر این، در مقایسه با روش سنتی آبیاری، رطوبت اولتراسونیک دارای راندمان بالاتر در مصرف آب کم است.

رطوبت سازهای آلتراسونیک برای صنعت الکترونیک استفاده می شود

برق ایستا برای محصولات الکترونیکی بسیار مضر است، بنابراین کارخانه الکترونیک نیاز به کنترل دقیق برای اطمینان از درجه حرارت مناسب و رطوبت دارد. تکنولوژی التراسونیک می تواند برای رطوبت هوا در محل کار استفاده شود تا هدایت الکتریکی هوا را بهبود بخشد تا از تولید الکتریسیته ساکن جلوگیری شود.

انواع رطوبت ساز التراسونیک

انواع رطوبت ساز التراسونیک

این  نوع رطوبت ساز با توجه به نوع کاربرد ان در صنایع مختلف انواع متنوعی دارد از جمله :

رطوبت ساز ازمایشگاه , رطوبت ساز التراسونیک 400 , رطوبت ساز سالن قارچ ,رطوبت ساز اتاق سرور , رطوبت ساز نساجی ,رطوبت ساز سالن قارچ ,رطوبت ساز سرد خانه ,رطوبت ساز صنایع غذایی و

قیمت رطوبت ساز التراسونیک صنعتی

قیمت انواع رطوبت ساز التراسونیک

برای اطلاع از قیمت انواع رطوبت ساز التراسونیک می توانید با ما در تماس باشد و از محصولات ما دیدن فرمایید ما سعی میکنیم این محصول را با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار مشتریان عزیزدر سراسر ایران قرار دهیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
0
    0
    سبد خرید
    سبد خالیدکمه خرید