دستگاه خشک کن میوهمقالات اموزشی

خط تولید چیبس سیب

خط تولید چیبس سیب

خط تولید و فراوری چیبس سیب

امروزه چیبس میوه و سبزی جات ( خشک شده ) در بازار خشکبار حرف اول را میزند . اگر قصد راه اندازی خط تولید و فراوری چیبس سیب Apple chips production line را دارید این مقاله را تا انتها بخوانید.

چیبس میوه به ورقه های خشک شده میوه میگویند که جزو تنقلات به شمار میرود و دارای خواص بسیار زیادی است .

خط تولید و فراوری چیبس سیب

خط تولید چیبس میوه  فضایی در حدود 100متر نیاز دارد.

دستگاه  وان شستشوی سیب

سیب های درختی را در وان شستشوی میوه و سبزیجات ریخته که با ایجاد حباب های هوا سبب زدودن الودگی از روی سیب ها میشود. این دستگاه از جنس استیل زنگ نزن است .

دستگاه پوست گیر سیب

سیب ها پس از شستشو توسط نقاله به سمت دستگاه پوست گیر سیب هدایت میشوند این دستگاه ها با توجه به اندازه و توان دستگاه سیب ها را پوست گیری میگنند.

دستگاه هسته گیر سیب

یکی از دستگاه های خط تولید چیبس ؛ دستگاه هسته گیر است که یک نازله و دونارله و سه نازله میباشد .

دستگاه اسلایسر سیب

پس از هسته گیری سیب ها انها را با نقاله به سمت اسلایسر سیب هدایت میکنند خط تولید چیبس سیب پس از اسلایس کردن که حدود 3الی 5 میلیمترضخامت دارد اسلایس و ورقه ورقه  میشود.

دستگاه خشک کن سیب

خط تولید چیبس سیب خشک با دستگاه خشک کن سیب ادامه پیدا کرده این دستگاهها در مدلهای متنوع تولید میشود قبلا درباره خشک کن سیب مطالبی خواندید برای مطالعه تکمیلی کلیک کنید . دمای خشک کردن سیب در دستگاه 65-80درجه سانتی گراد است که این میزان به کیفیت محصول بستگی دارد . اگر سیب با کیفیت باشد دمای خشک 65 درجه میشود.

دستگاه بسته بندی سیب

پس از خشک کردن سیب ها اخرین مرجله از خط تولید و فراوری چیبس سیب  است مرحله بسته بندی سیب های خشک شده که توسط دستگاه لیبل زن بسته بندی میشود و برچسب گذاری میشود.

خواص چیبس سیب

چیپس سیب خشک حاوی دو ویتامین B ضروری است که متابولیسم انرژی را تقویت می‌کند، تعادل هورمونی را بهبود می‌بخشد و مغز را تغذیه می‌کند. آن‌ها اسید پانتوتنیک، ویتامین (B5) و پیریدوکسین ویتامین (B6) هستند. اسید پانتوتنیک مسئول کمک به بدن شما در ایجاد انرژی از غذایی است که میل می‌کنید. همچنین در تولید هورمون حیاتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
0
    0
    سبد خرید
    سبد خالیدکمه خرید