دستگاه خشک کن میوه

خشک کن سیب

روش خشک کردن سیب

خشک کن سیب

سیب یکی از میوه های مفید برای سلامتی ما انسانها است .این میوه به صورت تازه خشک و مربا مورد اسفاده قرار میگیرد .خشک کن سیب دستگاهی برای خشک کردن سیب است که در مدل های متنوع تولید میشود . دستگاه خشک کن سیب خشک کن صنعتی و خشک کن خانگی .

روش خشک کردن سیب

همانطور که در مقدمه عنوان کردیم خشک کردن سیب به دو صورت انجام میشود .روش سنتی خشک کردن سیب و روش صنعتی خشک کردن سیب .

روش سنتی خشک کردن سیب

خشک کردن سیب به روش سنتی یکی از کارهایی بود که از قدیم توسط افراد انجام میشد.در زوش سنتی خشک کردن سیب ابتدا آنرا شسته و با چاقویی تیز به ضحامت 5میلیمتر برش میدهیم سپس سیب را به محلول ابلیمو اغشته میکنیم تا سیاه نشود . سپس روی یک سینی چوبی ، استیل و یا پارچه ای تمیز قرار میدهیم . برای خشک کردن سیب انرا روزی یک الی دو بار بر گردانید تا سیب ها یک دست خشک شود .

روش خشک کردن میوه

زوش خشک کردن سبزیجات

روش صنعتی خشک کردن سیب

در روش صنعتی خشک کردن سیب ، سیب ها را در وان شستشوی مواد ریخته و به طور کامل شستشو میدهند . و با دستگاه اسلایسر به ضخامت 5میلیمتر برش میدهند تا یک دست شود.سپس سیب های برش داده شده را در سینی خشک کن قرار داده و روی انها را کمی به محلول اب و ابلیمو  آغشته میکنند و در دستگاه خشک کن قرار میدهند . درجه حرارت میوه خشک کن را  تنظیم نمایید تا میوه به طور کامل خشک شود .

دمای خشک کردن سیب در دستگاه

دمای خشک کردن سیب در دستگاه 65-80درجه سانتی گراد است که این میزان به کیفیت محصول بستگی دارد . اگر سیب با کیفیت باشد دمای خشک 65 درجه میشود.

دستگاه خشک کن سیب

خشک کن خانگی 

خشک کن صنعتی

میزان کالری سیب تازه 

میزان کالری سیب خشک

خشک کن سیب

خشک کن دمنوش

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با مدیریت مهندس اشراقی