دستگاه خشک کن سبزیدستگاه خشک کن میوهمقالات اموزشی
موضوعات داغ

خشک کن میوه چیکو

خشک کردن میوه چیکو

امتیاز کاربر: 4.83 ( 2 نتایج)

خشک کن میوه چیکو

چیکو چیست و چه خواصی دارد خشک کردن چیکو با خشک کن میوه چیکو به چه نحوی است ؟

چیکو نام یکی از میوههای گرمسیری با پوستی قهوه‌ای و مزه‌ای شیرین است. مزه آن نوعی شیرینی خاص است اما اگر میوه آن نرسیده باشد همچون خرمالو بسیار گس می‌باشد.. درخت چیکو، ساپودیلا نام دارد و صمغ آن درخت که بیشتر برای درست کردن سقِّز (آدامس) بکار می‌رفت چیکل نام دارد. چیکو بومی منطقه یوکاتان است. همچنین درخت چیکو در استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان  کشت شده و شرایط آب و هوایی و محیطی لازم برای رشد را دارد.

خشک کن چیکو و میوه های گرمسیری در کدام شهرستانهای کشور تولید میشود ؟

در حال حاضر در شهرستان سرباز میوه‌هایی به نام چیکو، گواوا (زیتون محلی)، پاپایا (خربزه درختی)، کنار، پالسا و سیتاپُل تولید می‌شود که چندان شناخته شده نیستند.
خشک کن میوه چیکو

چیکو

چیکو میوه‌ای تقریباً شبیه کیوی اما کروی شکل است. این میوه کاملاً گوشتی و شیرین است و هسته‌ای در مرکز خود دارد.

خشک کن میوه چیکوخشک کن میوه چیکو

گواوا

گواوا شبیه گلابی و یا کروی شکل و میوه رسیده آن سبز متمایل به زرد است. این میوه دارای دانه‌هایی شبیه گلابی و دارای عطر و طعم خاصی است.
خشک کن خشک کن میوه چیکو چیکو کنار

کنار

کنار هم همان میوه درخت سدر است اما درختان کنار شهرستان سرباز از نوع پیوندی آن است و میوه‌های این درختان درشت‌تر از میوه‌های معمولی درخت سدر و بسیار خوش طعم تر و شیرین‌تر است.
خشک کن میوه چیکو

خربزه درختی پاپایا

خربزه درختی هم میوه‌ای در حد و اندازه طالبی است و گوشتی نارنجی رنگ با دانه‌هایی سیاه رنگ و ساچمه‌ای شکل دارد که ماده‌ای ژلاتینی اطراف دانه‌ها را در بر گرفته است.

پالسا

پالسا نیز مزه‌ای ترش و شیرین دارد و شبیه گیلاس اما ریزتر است. میوه سیتاپل هم مخروطی شکل و دور‌نمایی مانند میوه درخت کاج دارد و سبز رنگ است و به دلیل ظاهرش به آن بستنی درختی هم می‌گویند.

خشک کن چیکو

دستکاه خشک کن میوه و سبزی ” خشک کن چیکو و میوه های نادر گرمسیری” در انواع مدل های متنوع تولید شده است .شرکت بزرک تک صنعت تولید کننده نسل جدید دستگاه های خشک کن در کشور ؛ تولید کننده خشک کن های تونلی ، خشک کن های کابینتی ( تک کابین -2کابینه-3کابین و 4کابینه ) میباشد.

روش خشک کردن میوه های گرمسیری نیز همانند کلیه میوه ها میباشد و تفاوتی در روش خشک کردن سنتی و صنعتی آنها با سایر میوه ها نمیباشد .برای مطالعه درباره روش خشک کردن میوه ها و سبزیجات لطفا کلیک نمایید .

 

خشک کن میوه چیکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
0
    0
    سبد خرید
    سبد خالیدکمه خرید