خشک کن کابینتیدستگاه خشک کن میوهمقالات اموزشی
موضوعات داغ

خشک کردن پرتقال با خشک کن

خشک کردن پرتقال با خشک کن

امتیاز کاربر: 4.65 ( 1 نتایج)

خشک کردن پرتقال با خشک کن

چیبس پرتقال یا همان پرتقال خشک دارای عطرو طعم بسیار زیادی است برای همین هم در بین طرفداران میوه خشک از محبوبیت بالایی برخوردار است .گرانی میوه های خشک ما را ترغیب میکند تا خودمان در منزل میوه خشک شده تهیه کنیم در این مقاله به شما خشک کردن پرتقال با خشک کن میوه و بدون خشک کن را اموزش میدهیم .

خشک کردن پرتقال

برای زیبایی کار بهتر است از پزتقال های ریز استفاده کرد که زیبایی بهتری در کار داشته باشد .پرتقالها را تمیز شستشو دهید بهتر است اگر در مقادیر بالای 10کیلو میخواهید خشک کنید از وان شستشوی تک صنعت استفاده نمایید .

بعد از شستشوی پرتقال ها انها را خشک کنید و با یک چاقوی تیز و یا از اسلایسر های صنعتی کمک بگیرید . زیرا اسلایسر انها را به برش های مساوی تبدیل میکند  و محصول میوه خشک شده شما زیباتر و یک دست تر خشک میشود .

خشک کردن پرتقال از این قسمت اغاز میشود حالا روش خشک کردن پرتقال هم متفاوت است .

روش سنتی خشک کردن پرتقال

خشک کردن پرتقال به روش سنتی کمی مشکل است زیرا میوه های شما به زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز دارد وهمین زمان خشک طولانی سبب کپک زدگی میوه میشود و بخش اعظم از سرمایه شما از دست میرود .

روش سنتی خشک کردن پرتقال

پرتقالها را بعد از برش دادن ( طول برش مناسب 3تا 5میلیمتر )است انرا روی سبد و یا پارچه قرار دهید و در زیر نور مستقیم افتاب قرار دهید .

توجه کنید پرتقال و هر میوه ی دیگری که دارای ویتامین سی است را در مدت کوتاه باید خشک کنید .

زمان خشک شدن پرتقال

پرتقال در روش سنتی در مدت 7الی 10روز در فصل زمستان خشک میشود .در روش صنعتی ( خشک کن پرتقال ، روس شوفاژ، کنار بخاری در مدت 1الی 3روز)

روش صنعتی خشک کردن پرتقال

روش صنعتی خشک کردن پرتقال به این صورت است گه پرتقال را روی سینی های دستگاه خشک کن قرار میدهند ، به هیچ عنوان میوه ها را روی هم قرار ندهید زیرا به هم میچسبد و یا به طور کامل خشک نمیشود .بعد از خشک کردن میوه  دستگاه های خشک کن   انرا در ظروف دربسته نگهداری کنید .

 روش خشک کردن پرتقال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
0
    0
    سبد خرید
    سبد خالیدکمه خرید