دستگاه خشک کن میوه

دستگاه خشک کن میوه پفکی

دستگاه خشک کن میوه پفکی

دستگاه خشک کن میوه پفکی

فرآیند پف کردن میوه ها در دستگاه خشک کن میوه پفکی :فرآیندی برای پف کردن خشک کردن غذاهای میوه و سبزیجات در دمای معمولی. این فرآیند شامل برداشتن آب آزاد از میوه ها و سبزیجات شسته شده،  سپس قرار دادن میوه ها و سبزیجات در ظرف واکنش و جاروبرقی ظرف واکنش تا 0.08-0.1 مگاپاسکال، تزریق دی اکسید کربن تا 1.5-10.5 مگاپاسکال، نگهداری 30 ثانیه است. تا 60 دقیقه، کاهش فشار تا فشار اتمسفر طی 0.5-4 دقیقه به طوری که مواد پفکی خشک شوند.

دستگاه خشک کن میوه پفکی

تعریف دستگاه خشک کن پفکی : یک دستگاه اسنک ساز است به دلیل تنوع گسترده ای از محصولات میان وعده، از گزینه های سالم گرفته تا ناسالم ، انعطاف پذیری را به شما ارائه می دهد. شما همیشه می توانید روند فروش را زیر نظر داشته باشید تا بدانید کدام محصولات بیشتر می فروشند و برای پاسخگویی به تقاضای بازار تغییر می کنند. همچنین، یک دستگاه تنقلات، گردش درآمد ثابتی را تضمین می کند، زیرا دارای فروش 24 ساعته است. بنابراین تا زمانی که خریدار مایل و بدون توجه به زمان وجود داشته باشد، می توانید فروش داشته باشید و جریان نقدی ثابتی را فراهم کنید. مزیت دیگر خرید دستگاه خشک کن میوه پفکی عدم نیاز به آموزش تخصصی قبل از راه اندازی و راه اندازی آن است. تا زمانی که به طور مرتب ذخیره سازی می کنید، از دستگاه خود درآمد خواهید داشت.

مزیت میوه خشک پفکی:
دارای بافتی سبک و نرم و زود هضم
دارای طعم و مزه عالی و بی نظیر
مقرون به صرفه نسبت به میوه های فریزری
دسترسی به هر نوع میوه در هر زمان از سال
دارای طعمی مشابه میوه تازه
امکان طعم دار و رنگ دار کردن میوه خشک پفکی
درباره دستگاه خشک کن میوه پفکی
خرید دستگاه خشک‌کن میوه پفکی مزایای مختلفی از جمله انعطاف‌پذیری، درآمد ثابت و راه‌اندازی و بهره‌برداری آسان را به کسب‌ و کار شما ارائه می‌دهد.

دستگاه خشک کن میوه پفکی

نکات پیش از خرید دستگاه

قبل از خرید دستگاه خشک کن میوه پفکی ، عوامل مختلفی از جمله اندازه، سهولت استفاده و قیمت خرید باید در نظر گرفته شود. هنگام خرید یک دستگاه تنقلات، اندازه آن را در نظر بگیرید تا مشخص کنید که آیا با فضای موجود مطابقت دارد یا خیر. همچنین، مهم است که قبل از انتخاب دستگاه، سهولت استفاده را در نظر بگیرید. مصرف‌ کنندگان معمولاً به سمت دستگاه‌های اسنک کشیده می‌شوند که تکنیک‌های عملیاتی پیچیده‌ای ندارند. بنابراین توصیه می شود روی دستگاهی قرار بگیرید که کار با آن آسان باشد. در نهایت هنگام خرید دستگاه خشک کن میوه پفکی قیمت آن را در نظر بگیرید. برای جلوگیری از فشار مالی بر روی دستگاهی با بودجه خود تنظیم کنید.

هدف از این مطالعه بررسی تأثیر پفک انفجاری و خشک کردن هوای جابجایی بر ویژگی‌های فیزیکی، شیمیایی و حسی انگور خشک بی‌دانه و هزینه بهره‌برداری است. نتایج به‌دست‌آمده نشان داد که سرعت خشک‌کردن روش خشک‌کردن پفکی (PD) سریع‌تر از روش خشک‌کردن هوای همرفتی در شرایط خشک‌کردن متناظر (60 درجه سانتی‌گراد و سرعت هوای 1.5 متر بر ثانیه) بود. نمونه‌های انگور بدون هسته خشک‌شده توسط PD برای اکثر ویژگی‌های کیفی فیزیکی و شیمیایی مانند شاخص رنگ، بافت، نسبت آب‌رسانی مجدد و سرعت انقباض در مقایسه با نمونه‌های مشابه خشک‌شده توسط AD که به زمان طولانی‌تری نیاز داشتند، بهترین بودند. انگور بدون هسته خشک شده به روش PD بیشترین مقدار ترکیبات فنلی کل (276.73 میلی گرم در 100 گرم ماده خشک) را نسبت به خشک کردن هوای همرفتی داشت. بیشترین مقدار کاروتنوئید کل (84.44 میلی گرم در 100 گرم ماده خشک) در انگور بدون هسته خشک شده به روش PD مشاهده شد. فرآیند خشک کردن PD منجر به حفظ کل فلاونوئیدها در نمونه‌های انگور بدون هسته خشک شده با نرخ وسیعی بسته به زمان خشک‌کردن در مقایسه با روش‌های خشک کردن AD می‌شود. تکنیک PD توانایی خاموش کردن آشکار رادیکال DPPH را در مقایسه با روش AD نشان داد. در نتیجه، نمونه‌های انگور بدون هسته خشک شده توسط PD خواص حسی خوبی و مقبولیت بهتری از خود نشان دادند. PD می تواند چهار الزام اصلی را در خشک کردن مواد غذایی برآورده کند: زمان عملیات کوتاه، بهره وری انرژی، هزینه عملیات و کیفیت محصولات خشک که نشان می دهد خشک کردن پفکی انتخاب خوبی برای فرآوری انگور است.

تقاضای فزاینده ای در بازار برای میوه ها و سبزیجات کم آبی در سراسر جهان وجود دارد. هدف اصلی از خشک کردن محصولات کشاورزی، کاهش رطوبت به سطحی است که امکان ذخیره سازی ایمن را در مدت طولانی فراهم می کند. تاکنون روش‌های زیادی برای خشک کردن مواد غذایی مختلف با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته‌اند، اما هر روش خشک کردن مزایا و معایب خاص خود را دارد . روش‌های خشک کردن معمولی، مانند خشک‌کردن در هوا، نرخ خشک‌کردن پایینی را به‌ویژه در دوره نرخ ریزش خشک کردن وانگ و همکاران، به همراه دارد.

علاوه بر این مشکلات، روش‌های خشک کردن معمولی دارای معایبی از جمله نیازهای انرژی بالا، از دست دادن رنگ و خواص تغذیه‌ای به دلیل قرار گرفتن طولانی‌تر در معرض گرما هستند و باعث سخت شدن سطح وانگ و همکاران می‌شوند. . در مقایسه با روش های فوق الذکر، خشک کردن انجمادی روش خاصی است. اگرچه این یک فرآیند وقت گیر و پر انرژی است، اما می تواند خواص اصلی مانند هیدراتاسیون، طعم، فعالیت و شکل مورد نظر را حداکثر حفظ کند.

رایج ترین روشی که برای خشک کردن استفاده می شود، خشک کردن با هوای گرم است، با این حال، این روش برای رسیدگی به مقادیر زیاد و دستیابی به استانداردهای کیفیت ثابت، مشکلات آلودگی، زمان خشک کردن طولانی، راندمان انرژی پایین و هزینه بالا دارای معایب بسیاری است. همچنین ممکن است به طعم، رنگ و مواد مغذی محصول آسیب جدی وارد کند، چگالی ظاهری و ظرفیت آبرسانی مجدد را کاهش دهد که برای صنایع غذایی مطلوب نیست.

یک فرآیند نسبتاً جدید که به طور موفقیت آمیزی برای چندین میوه و سبزیجات مختلف اعمال شده است، پفک خشک کردن انفجاری است. این فرآیند با قرار دادن یک قطعه نسبتاً کوچک محصول در معرض فشار بالا و دمای بالا برای مدت کوتاهی انجام می شود و پس از آن محصول به فشار اتمسفر منتقل می شود. این منجر به تبخیر ناگهانی بخار آب از قسمت های داخلی محصول برای خروج می شود. محصولات تولید شده توسط پف خشک کردن دارای تخلخل بسیار بالا با ویژگی های آبرسانی سریع هستند. خشک کردن پفکی مخصوصاً برای محصولاتی که دوره های خشک شدن با نرخ ریزش قابل توجهی دارند مؤثر است. تبخیر سریع رطوبت و تخلخل محصول به حذف سریع رطوبت در مراحل نهایی خشک کردن کمک می کند. فرآیند خشک کردن پفک با استفاده از مکعب های 2 سانتی متری به بهترین شکل ممکن انجام می شود. این قطعات به سرعت و یکنواخت خشک می شوند و در عرض 15 دقیقه دوباره آب می شوند. اگرچه ممکن است این فرآیند برای همه غذاها کاربرد نداشته باشد، کیفیت برتر آن، تحقیقات بیشتر در مورد این فرآیند را تشویق می کند. (سینگ و هلدمن، 2009).

مزیت اضافه شده این امر خشک شدن سریع، کاهش انقباض و از این رو، ساختار متخلخل نمونه ها به خوبی حفظ می شود. با این حال، محصولات خوشمزه و ترد به دست می آید. چیپس در رژیم غذایی مصرف کنندگان مدرن به دلیل داشتن حس خوشایند دهان به طور فزاینده ای محبوب شده است

تحقیق حاضر برای تحقق اهداف زیر انجام شد:

– نمایش تأثیر روش خشک کردن اخیر (پف خشک کردن) نسبت به خشک کردن هوای همرفتی بر روی:

سینتیک های خشک شدن مانند دوره سرعت ریزش (زمان سپری شده)، منحنی های خشک شدن، سرعت خشک شدن انگور بدون دانه خشک شده.

تعیین شرایط بهینه برای خشک کردن انگور بدون دانه که بسته به زمان آبرسانی مجدد انتخاب شده است.

تأثیر خشک کردن پفکی در مقایسه با خشک کردن هوای جابجایی بر دوره نرخ ریزش رطوبت (%) برای تولید انگور بدون دانه خشک

تخمین اثر خشک کردن پفکی در مقایسه با خشک کردن هوای جابجایی بر معیارهای کیفی مانند خواص فیزیکوشیمیایی، ترکیبات آنتی اکسیدانی، فعالیت آنتی اکسیدانی کل میوه های خشک (انگور) تولید شده.

ارزیابی اقتصادی خشک کردن هوای جابجایی در مقایسه با روش خشک کردن پفکی برای انگور بدون دانه خشک شده

مواد و روش ها

نمونه‌هایی از میوه‌های انگور بدون هسته مورد استفاده در این تحقیق، انگور ( Vitis vinifera L.) بود. رقم بدون هسته تامپسون از استان جیزه مصر تهیه شد. انگور تازه بدون هسته مورد استفاده در این تحقیق اندازه یکنواخت (متوسط ​​شعاع، طول و وزن) بود. انگور با آب لوله کشی شسته شد و در محلول قلیایی داغ (0.5 گرم در لیتر NaoH) به مدت 30 ثانیه غوطه ور شد. در دمای 90 درجه سانتی گراد و همچنین پس از شستن نمونه های انگور بدون هسته، برای حذف NaoH با محلول متابی سولفیت سدیم 1 گرم در لیتر به مدت 30 دقیقه تیمار شدند و سپس تخلیه و به 2 تکه مساوی تقسیم شدند. سپس 2 تکه را با دقت به عنوان یک لایه تنظیم کنید. هر وصله از نمونه‌های انگور بدون هسته تهیه‌شده به شرح زیر خشک شد: خشک‌کردن همرفت هوا (AD) و روش خشک کردن پفکی (PD).

روش های خشک کردن:

در مطالعه حاضر از سه روش خشک کردن متوالی استفاده شد که عبارتند از:

روش خشک کردن در کوره (استفاده از درمان اولیه).

روش خشک کردن پفکی (فشار بالا).

روش خشک کردن با خلاء

سیستم خشک کن پفکی شامل موارد زیر بود:

پف خشک کن با فر استوانه ای به قطر 50 سانتی متر و طول 60 سانتی متر.

لوله ها، شیرها و فشار سنج ها.

دو ظرف استوانه ای برای فرآیند رسوب بخار.

پمپ های تخلیه برای فرآیند تخلیه و کمپرسور برای فرآیند فشار بالا.

همه محصولات در خشک کن پفکی در دمای 80 درجه سانتیگراد و فشار 1، 1.5 و 2 بار خشک شدند. فشار به طور ناگهانی با کمک دریچه های بخار به فشار اتمسفر کاهش یافته است. هدف از فرآیند خشک کردن پف دوم این بود که بخارها به راحتی از قسمت های داخلی محصولات خارج شوند. سپس به طور ناگهانی به فشار اتمسفر سقوط کرد.

سوم، فرآیند خشک کردن به طور مداوم در فشار خلاء -1 بار و 60 درجه سانتیگراد به مدت 230 دقیقه انجام شد . در مطالعه حاضر از روش خشک کردن هوای گرم یا خشک کردن همرفتی تا پایان دوره سرعت ثابت خشک کردن استفاده شد. آزمایش‌های اولیه انجام‌شده ثابت کرد که شش ساعت زمان خشک‌کردن سپری شده برای تخلیه خشک‌کردن با سرعت ثابت در 1.5 متر بر ثانیه و 60 درجه سانتی‌گراد مورد نیاز است.از روش خشک کردن پفکی برای خروج آسان بخار از قسمت های داخلی محصولات استفاده شد، خشک کردن در دمای 80 درجه سانتی گراد و 1، 1.5 و 2 بار به مدت 5، 10 و 15 دقیقه ادامه یافت تا اثر فشار و زمان سپری شده بررسی شود. در مورد کیفیت محصول فرآیندهای خشک کردن به طور مداوم در خشک کن خلاء در دمای 60 درجه سانتیگراد و 1- بار تا زمانی که رطوبت توصیه شده ذخیره سازی ایمن انگور برآورده شد، انجام شد. همچنین برای انتخاب شرایط خشک کردن بهینه از روش هیدراتاسیون استفاده شد.

مواد شیمیایی، معرف های مورد استفاده:

تمامی معرف های شیمیایی مورد استفاده در مطالعه حاضر از نوع تحلیلی بودند. فولین سیوکالتیو، اسید گالیک ، تمام مواد شیمیایی از شرکت بازرگانی الگامهوریا برای مواد شیمیایی و دارویی، مصر خریداری شد.

رنگ:

مقادیر رنگ انگور تازه و خشک که تحت پیش تیمارهای مختلف قرار گرفته بودند با رنگ سنج کونیکا مینولتا (CR-300؛ Minolta، اوزاکا، ژاپن) اندازه گیری شد. و مقادیر L (روشنی/تاریکی)، a (قرمزی/سبزی)، و b (زردی/آبی) در 3 نقطه مختلف روی انگور اندازه گیری شد. اختلاف رنگ کل (ΔE) با توجه به معادله Oberoi و Sogi (2015) محاسبه شد.

کل جامدات محلول (TSS):

برای تعیین کل جامدات محلول، میوه‌های انگور تازه همگن شدند و سپس با سرعت 1500 دور در دقیقه به مدت 10 دقیقه سانتریفیوژ شدند. مایع رویی برای اندازه گیری جامدات محلول بر اساس روش توصیف شده توسط AOAC، (2012) با استفاده از رفرکتومتر، کارل زیس، ینا (آلمان) استفاده شد و نتایج به صورت درجه بریکس در دمای 20 درجه سانتی گراد گزارش شد.

اختراع حاضر به روش آبگیری برای نگهداری مواد غذایی مربوط می شود. به طور خاص، اختراع حاضر به فرآیند پف کردن-خشک کردن غذاهای میوه و سبزیجات مربوط می شود.
پیشینه اختراع دستگاه میوه خشک کن پفکی
تکنیک تولید پفک و خشک کردن غذاهای میوه و سبزی همواره به عنوان روشی موثر در زمینه فرآوری مواد غذایی (حتی از جمله دارو) انجام می شود. از طریق فرآیند پف کردن و خشک کردن، محصولات پف کرده همیشه ماندگاری طولانی و طعم بهتری دارند و برای حمل و نقل راحت هستند. اما در فرآیند معمولی از دمای بالا، اکستروژن با استحکام بالا و فرآیند سرخ کردن عمیق استفاده می شود. اینها محتویات مواد مغذی غذا را از بین می برند و کیفیت رنگ، طعم، طعم و آبرسانی مجدد را کاهش می دهند. گاهی اوقات ممکن است باعث افزایش چندین برابری مواد سرطان زا (مانند اکریل آمید) شود. ناگفته نماند که پرواز برای بسیاری از میوه ها و سبزیجات مناسب نیست.

یکی دیگر از روش های خشک کردن، خشک کردن با خلاء انجمادی (30- درجه سانتیگراد) است که به عنوان یک فرآیند خشک کردن مواد غذایی موثر برای حفظ طعم خوب، ظاهر عالی و خاصیت آبرسانی خوب به محصولات نهایی شناخته می شود. اما به دلیل هزینه بالای فرآوری و قیمت بالای محصولات نهایی (مثلاً قیمت اسفناج خشک منجمد 148 یوان در هر کیلوگرم) نمی توان از آنها به عنوان کالای عمومی استفاده کرد. آنها فقط برای استفاده از نوع خاصی از کار و سپاه، مانند میدان های پرواز فضایی یا ناوبری ارائه می شوند.
برای غلبه بر نواقصی که در بالا در مورد فرآیند گفته شد، مانند از دست دادن مواد مغذی، طعم، طعم و رنگ ضعیف، کیفیت آبرسانی پایین، سمی بودن و غیره، یا عدم ارزش عمومی برای هزینه بالای فرآیند، اختراع حاضر ارائه می دهد. فرآیندی برای پف کردن-خشک کردن غذاهای میوه و سبزیجات در دمای معمولی.
در این اختراع، فرآیند کم‌آبی جدید که از طریق آن غذاها با دی اکسید کربن در دمای معمولی پف کرده و خشک می‌شوند، با موفقیت انجام می‌شود. از یک طرف، طی فرآیند او، حداکثر مواد مغذی میوه ها و سبزیجات حفظ می شود و غذاها پس از هیدراته شدن، خاصیت طعم و مزه خوبی دارند. از طرفی هزینه تجهیزات و هزینه در شرایط مختلف کم است، عملیات به راحتی قابل درک است و برای بسیاری از میوه ها و سبزیجات مناسب است. اینها این امکان را فراهم می کند که این فرآیند در صنعت انجام شود و محصولات پتانسیل بالایی در بازار داشته باشند (هزینه این فرآیند حدود یک پنجم تا یک دهم هزینه خشک کردن انجمادی در خلاء است).

برای دستیابی به اهداف ذکر شده در بالا، لازم است ماده ای را پیدا کرد که باید غیر سمی، بی مزه و بدون آلودگی باشد تا ابتدا وارد سلول های میوه و سبزیجات شود تا با آب میان بافتی یا آب بسته شده در آن در دمای اتاق ترکیب شود. همچنین مستلزم آن است که این ماده بتواند به سرعت آب را آزاد کند تا در صورت لزوم میوه ها و سبزیجات را خشک کند. دی اکسید کربن پس از سالها تحقیق مناسب است.

دی اکسید کربن بی رنگ، بی مزه، غیر سمی، بدون آلودگی، کم هزینه و به راحتی به دست می آید. تحت فشار مناسب، حلالیت آن در داخل و خارج سلول گیاهی بسیار بهبود می یابد. هنگامی که فشار برداشته می شود، می توان آن را به سرعت با آب آزاد کرد. در نتیجه، اثر پف کنندگی خوبی از مواد زمانی حاصل می شود که آب شوند.

فرآیند گفته شده برای پف کردن-خشک کردن غذاهای میوه و سبزیجات در دمای معمولی اختراع حاضر، شامل حذف آب آزاد از میوه ها و سبزیجات شسته شده، قرار دادن میوه ها و سبزیجات در ظرف واکنش و جاروبرقی ظرف واکنش تا 0.08-0.1 مگاپاسکال است. تزریق دی اکسید کربن تا 1.5-10.5 مگاپاسکال، حفظ 30 ثانیه تا 60 دقیقه، کاهش فشار تا فشار اتمسفر در مدت زمان 0.5-4 دقیقه به طوری که مواد پفکی خشک شوند. میوه‌ها و سبزیجات را بشویید و با روش‌های معمول آب‌گیری آب‌گیری کنید تا میزان آب آن‌ها 20 تا 60 درصد باشد، قبل از قرار دادن در ظرف واکنش. یکی دیگر از ویژگی های اختراع حاضر این است که میزان آب نهایی میوه ها و سبزیجات پس از کاهش فشار به فشار اتمسفر بین 3 تا 5 درصد است. سپس غذاها در خلاء بسته بندی می شوند. فشار مخزن بسته بندی 0.05-0.1 مگاپاسکال است. ظرف واکنش، ظرف واکنش پف کردن-خشک کردن برای غذاهای میوه و سبزیجات است. گفته شده کاهش فشار به فشار اتمسفر در بازه زمانی 0.5-4 دقیقه به این صورت است که فشار گام به گام برای حداقل 1-3 بار کاهش می یابد تا فشار ظرف به فشار اتمسفر کاهش یابد.

ویژگی های بارز اساسی و پیشرفت قابل توجه اختراع حاضر در زیر ذکر شده است.

1. از آنجایی که دی اکسید کربن مورد استفاده در اختراع حاضر غیر سمی، بی مزه، بی رنگ و بدون آلودگی است، اختراع حاضر می تواند از آوردن مواد سمی و آلودگی به محیط زیست و میوه ها و سبزیجات جلوگیری کند.

2. طعم و رنگ اصلی میوه ها و سبزیجات تحت تأثیر فرآیند پف کردن-خشک کردن که در آن دی اکسید کربن در دمای معمولی استفاده می شود، قرار نمی گیرد. از دست دادن مواد مغذی میوه ها و سبزیجات کمتر می شود. محصولات ظاهری زیبا با طعم خوب دارند. و ترد و خوشمزه هستند.

3. محصولات عملکرد آبرسانی مجدد خوبی دارند.

4. هزینه تجهیزات و هزینه فرآیند معقول است. فرآیند کار آسان است.

5. قیمت محصولات نهایی فقط ⅕- 1/10 به قیمت محصولات خشک کردن انجمادی خلاء می باشد. این بدان معناست که محصولات نهایی دارای توانایی رقابتی قوی در بازار هستند.

6. محصولات به دلیل کیفیت بالا و هزینه کم، مخصوصاً برای کاربرد در مکان هایی که سبزیجات سبز و میوه های تازه کمیاب هستند مانند منطقه آلپ، مرز، ارتش، قایق بخار و غیره مناسب هستند. محصولی که به عنوان میان وعده خوشمزه سرو می شود برای استفاده در خانواده های معمولی نیز مناسب است.

7. این فرآیند دارای طیف گسترده ای از کاربرد است. برای میوه ها (سیب، گلابی، عناب، موز، طالبی و غیره) و سبزیجات (هویج، تربچه سفید، تربچه قرمز، زنجبیل موسیر، قارچ، لوبیا و غیره) مناسب است.

8. توسعه این فرآیند به ویژه برای پردازش بیشتر محصولات جانبی کشاورزی باغداران میوه و سبزی کاران مناسب است. مزایای اقتصادی و اجتماعی بسیار زیادی دارد.
نمونه های پیاده سازی خاص به شرح زیر شرح داده شده است.
مثال 1عناب ترد

هسته ای را از عناب تازه جدا کرده و بشویید. عناب ها را در فر قرار دهید تا آب آزاد آن گرفته شود تا میزان آب آن 20 تا 60 درصد شود. سپس آنها را در ظرف واکنش پف کردن-خشک کردن برای غذاهای میوه و سبزیجات قرار دهید. ظرف واکنش را تا 0.08-0.1 مگاپاسکال وکیوم کنید. سپس CO 2 را به ظرف 1.5-9.5 مگاپاسکال تزریق کنید. 5-30 دقیقه نگه دارید. فشار ظرف را تا فشار اتمسفر به سرعت (در عرض 0.5-2 دقیقه) کم کنید تا عناب ها پف کرده و خشک شوند. پارامترهای عملیاتی خاص در جدول 1 نشان داده شده است.

هنگام بیرون آوردن عناب روی سطح آن آب کمی وجود دارد. عناب ها را داخل فر قرار دهید تا آب سطحی آن گرفته شود. سپس آنها را از فر خارج کرده و با جاروبرقی بسته بندی کنید (با فشار 0.05-0.1 مگاپاسکال). در مقایسه با عناب‌های ترد به‌دست‌آمده با فناوری معمول، اجزای غذایی (ویتامین‌ها، پروتئین‌ها، پلی‌ساکاریدها، پکتین) عناب‌های تولید شده توسط این فرآیند به خوبی حفظ می‌شوند. این عناب ها ترد هستند. آنها طعم عناب تازه را دارند. رنگ آنها روشن است (مخصوصاً گوشت). و هیچ طعم چرب عناب سرخ شده و حتی هیچ جزء مضری مانند آمید اکریلیک ندارند.

مثال 2تکه سیب ترد پفکی

سیب ها را برش بزنید و بشویید. آنها را به مدت 10-30 دقیقه در فر قرار دهید تا آب آزاد آن گرفته شود. محتوای آب سیب های برش داده شده به 20-50٪ کاهش می یابد. سپس سیب های ورقه شده را در ظرف واکنش پف کردن-خشک کردن برای غذاهای میوه و سبزیجات قرار دهید. ظرف واکنش را تا 0.08-0.1 مگاپاسکال وکیوم کنید. سپس CO 2 را تا 8-1.5 مگاپاسکال به داخل ظرف تزریق کنید. 3-20 دقیقه نگه دارید. فشار ظرف را تا فشار اتمسفر به سرعت (در عرض 1-3 دقیقه) کم کنید تا سیب های برش خورده پف کرده و خشک شوند. پارامترهای عملیاتی خاص در جدول 2 نشان داده شده است.

دستگاه میوه خشک کن پفکی یک دستگاه خانگی است که برای خشک کردن میوه، سبزیجات، گوشت و سایر مواد غذایی استفاده می‌ شود. این دستگاه با استفاده از هوای داغ، رطوبت را از مواد غذایی جذب کرده و آنها را خشک می ‌کند. بعضی از دستگاه‌ های میوه خشک کن پفکی دارای برش ‌های مختلفی هستند که به شما اجازه می ‌دهد تا میوه را به شکل‌ های مختلفی مانند خرد شده، رنده شده و یا برش خورده خشک کنید. همچنین برخی از میوه خشک کن دارای قابلیت کنترل دما هستند که به شما اجازه می ‌دهد تا دمای مورد نظر برای خشک کردن مواد غذایی را تنظیم کنید. مزیت استفاده از دستگاه میوه خشک کن پفکی، این است که شما می‌  توانید به راحتی مواد غذایی را در خانه خود خشک کنید و در دسترس داشته باشید. همچنین این دستگاه باعث صرفه جویی در هزینه ‌های مواد غذایی و حفظ سلامتی آنها نیز می‌ شود. دستگاه ها انواع مختلفی دارند مانند دستگاه میوه خشک کن خانگی و میوه خشک کن صنعتی که با توجه به کسب و کار شما می توانید تهیه کنید و کار را شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *