خشک کن تونلیخشک کن کابینتیدستگاه خشک کن سبزیمقالات اموزشی
موضوعات داغ

کالری میوه خشک

امتیاز کاربر: 4.05 ( 1 نتایج)

کاملترین جدول کالری میوه خشک

در این مقاله برای شما کاملترین جدول کالری میوه خشک شده را منتشر کرده ایم و به تمامی سوالات شما پاسخ میدهیم . چرا کالری میوه خشک بیشتر است؟تفاوت کالری میوه خشک و تازه در چیست ؟ایا میوه خشک برای لاغری وجود دارد ؟میزان کالری چیپس میوه چقدر است ؟ارزش غذایی میوه خشک چقدر است ؟

کاملترین جدول کالری میوه خشک

همانطور که میدانیم مصرف میوه های تازه به مراتب بهتر از میوه های خشک شده است زیرا میزان فیبری که میوه تازه دارد نسبت به میوه های خشک شده بیشتر است و از طرفی میزان قند میوه خشک بیشتر از میوه تازه است .

اما از طرفی میوه خشک شده فواید بسیار زیادی دارد مصرف میوه خشک شده برای زنان باردار ، سالمندان ، ورزشگاران و کودکان بسیا مفید است .

در این مقاله هم املاح و ویتامینهای موجود در میوه خشک را میخوانیم و هم به میزان کالری میوه خشک و تازه میپرداریم .

مصرف میوه های خشک و خواص آنها

بسیاری از ما فکر می کنیم تنها میوه ها و سبزیجات عناصر ضروری یک برنامه غذایی سالم هستند و معمولا به میوه های خشک مانند شیرینی نگاه می شود تا میان وعده هایی سرشار از مواد مغذی. میوه خشک در واقع همان میوه است که با استفاده از نور خورشید و یا دستگاه های مخصوص آب را گرفته اند و خشکش کرده اند.

مقداری از ویتامین C موجود در میوه های خشک مسلما طی فرآیند خشک شدن از بین می رود اما مینرال ها، فیبر، آنتی اکسیدان و دیگر اسید های ارگانیک جای خود می مانند.

اما خب میوه های خشک هم مزایای خاص خود را دارند سایز آنها بسیار کوچکتر می شود و همچنین می توان برای مدت طولانی تر نگهداریشان کرد. همچنین میوه های خشک گزینه ای سالم برای کسانی است که می خواهد مقداری وزنشان را افزایش دهند.

میوه های خشک سرشار از پروتئین

میوه های خشک سرشار از پروتئین همچنین حاوی ویتامین ها، مواد مغذی و دیگر مواد مغذی ضروری نیز هستند. برخی از شناخته شده ترین انواع میوه های خشک سرشار از پروتئین عبارتند از زرد آلو، سیب، گلابی، کشمش، هلو، آلو سیاه و انجیر.

سیب های خشک شده

مواد مغذی

یک فنجان سیب خشک شده حدود 2 گرم پروتئین در خود دارد. همچنین این مقدار حاوی 208 کالری و 7 گرم فیبر است. سیب خشک منبعی غنی از ویتامین B5 و ویتامین B3 است و همچنین ویتامین C، مس، منیزیم، سلنیوم، پتاسیم وآهن.

سیب خشک شده یکی از بهترین گزینه ها برای هضم بهتر است و معمولا برای کسانی که سعی در کاهش وزن دارند توصیه می شود. معمولا سیب نسبت به دیگر میوه ها کالری کمتری دارد. سیب خشک همچنین برای تقویت تولید نوروترانسمیتر ( چیام رسان های عصبی ) به کار می آید و می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. اسید اسکوربیک موجود در آن همچنین برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید است.

گلابی خشک شده

میوه های خشکی که حاوی پروتئین هستند گلابی خشک شده تغذیه سالم

مواد مغذی

تنها در یک فنجان گلابی خشک شده 2 گرم پروتئین وجود دارد. این مقدار حاوی 70 کالری و 14 گرم فیبر است. گلابی خشک شده همچنین مقدار متوسطی مس، آهن، ویتامین K و ویتامین C دارد. همچنین مقدار زیادی پتاسیم دارد و سدیمش نیز پایین است.

این میوه خشک محبوب به خاطر خاصیت پایین آوردن فشار خون، کمک به بهبود گردش خون و تقویت استخوان ها شهرت دارد. ویتامین C موجود در آن به بهبود عملکرد سیستم ایمنی کمک می کند و ویتامین K آن عنصری مهم برای لخته شدن خون و تثبیت مواد معدنی تراکم استخوان است. این میوه خشک به دلیل کالری بالا و حجم پایینش برای افزایش وزن گزینه مناسبی است.

زرد آلو خشک شده

یک فنجان زرد آلوی خشک شده حاوی 4.4 گرم پروتئین است و یکی از بالاترین مقادیر پروتئین را به خود اختصاص داده. این میوه خشک همچنین حاوی 9 گرم فیبر و بیش از 300 کالری در یک فنجان است. این مقدار زردآلوی خشک می تواند حدود 40 درصد از نیاز روزانه بدن به پتاسیم و 20 درصد نیاز روزانه بدن به آهن را تامین کند. این میوه خشک شده همچنین سرشار از ویتامین A، انواع کاروتن ها و آنتی اکسیدان است.

برای تقویت رشد و تکامل زردآلوها یکی از بهترین گزینه ها هستند. به لطف میزان بالای فیبر زردآلوی خشک شده به بهبود وضعیت گوارش نیز کمک می کند. اگر مشکل فشار خون دارید زرد آلوی خشک شده می تواند کمکتان کند. ویتامین A موجود در آن نیز به تقویت سلامت بینایی و همچنین مقابله با آسیب حاصل از استرس اکسیداتیو کمک می کند.

هلو خشک شده

مواد مغذی

با اینکه در یک فنجان تنها 1.5 گرم پروتئین دارد اما همچنان گزینه ای سالم برای استفاده است. یک فنجان هلوی خشک شده 380 کالری و 13 گرم فیبر در خود دارد. این میوه خشک شده مقدار زیادی ویتامین A و آهن دارد و همچنین ویتامین C و کلسیم نیز در آن پیدا می شود.

اگر به صورت مرتب از هلوی خشک شده استفاده کنید به لطف ویتامین A و آنتی اکسیدان موجود در آن خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کم می کنید. همچنین این میوه خشک به بهبود گوارش، کاهش کلسترول و کنترل دیابت نیز کمک می کند. آهن برای داشتن جریان خونی سالم ضروری است و ویتامین C نیز به تقویت سیستم ایمنی و بهبود رشد و ترمیم بدن کمک می کند.

انجیر خشک شده

میوه های خشکی که حاوی پروتئین هستند انجیر خشک شده کاهش وزن

مواد مغذی

در یک فنجان انجیر خشک 5 گرم پروتئین موجود است. همچنین این مقدار حاوی 380 کالری است و می تواند حدود 60 درصد نیاز روزانه بدن به فیبر خوراکی را تامین کند. این یک فنجان همچنین می تواند حدود 10 درصد نیاز روزانه بدن به پتاسیم، ویتامین K، آهن، منیزیم و کلسیم را تامین کند.

انجیر خشک می تواند به کاهش سطح کلسترول و تنظیم قند خون کمک کند و همچنین مسیر گوارشی را نیز تمیز می کند. انجیر خشک را معمولا به صورت ملین مورد استفاده قرار می دهند اما به کاهش فشار خون نیز کمک می کند، باعث می شود بهتر بخوابید، استخوان ها را قوی تر می کند و به بهبود لخته شدن خون در افرادی که مشکل اختلال خونریزی دارند کمک می کند.

آلو سیاه خشک

مواد مغذی

یک فنجان آلو سیاه خشک شده می تواند 5 گرم پروتئین وارد بدن بکند. این میوه هیچ فیبر نا محلولی در خود ندارد اما 12 گرم فیبر محلول در خود دارد. یک فنجان آلو سیاه خشک شده حاوی 400 کالری است و همچنین ویتامین C، ویتامین K، پتاسیم و مس دارد.

خوردن مرتب آلو سیاه خشک شده به درمان یبوست کمک می کند چون خاصیت ملین بودن دارد. این میوه خشک همچنین به بهبود حرکت عضلات و عملکرد اعصاب کمک می کند. از دیگر خواص آن می توان به تقویت سیستم ایمنی و کمک به حفظ تراکم مواد معدنی استخوان اشاره کرد.

کشمش

مواد مغذی

هر فنجان کشمش حاوی 4 گرم پروتئین و 5 گرم فیبر است. کشمش حاوی مقدار مناسبی پتاسیم، منیزیم و آهن است. اما کشمش کالری بالایی دارد و یک فنجان آن حاوی 430 کالری است بنابراین اگر سعی در کاهش وزن دارید باید میزان مصرفتان را متعادل کنید. اما این میوه خشک شده گزینه مناسب و کم حجمی برای کسانی است که می خواهند وزن اضافه کنند.

کشمش راهی عالی برای بهبود گردش خون است و می تواند به بهبود گوارش و از بین بردن یبوست نیز کمک کند. همچنین این میوه خشک می تواند به بهبود فشار خون بالا و سلامت استخوان کمک کند چون حاوی منیزیم و آهن است.

جدول ارزش غذایی میوه های خشک

کاملترین جدول کالری میوه خشک

 

ماده غذاییمقدارکالری
آلبالو۱ عدد۳
آلبالو۱ لیوان۷۰
آلبالو۱۰۰ گرم۶۰
آلو زرد۱ عدد۶۰
آلو زرد۱۰۰ گرم۷۵
آلو قرمز۱۰۰ گرم۴۶
آلو قرمز متوسط۱ عدد۴۰
آلوئه‌ور۱۰۰ گرم۶۰
آناناس۱ لیوان۷۰
آناناس۱۰۰ گرم۴۸
آواکادو۱ عدد۲۵۰
آواکادو۱۰۰ گرم۱۹۰
ازگیل۱ عدد۱۰
ازگیل۱۰۰ گرم۹۰
انار۱۰۰ گرم۴۰
انار بزرگ۱ عدد۱۴۰
انار دانه شده۱ لیوان۱۲۰
انار دانه شده۱۰۰ گرم۶۵
انبه۱۰۰ گرم۶۵
انبه متوسط۱ عدد۱۳۵
انجیر۱۰۰ گرم۷۰
انجیر خشک۱۰۰ گرم۳۰۰
انجیر متوسط۱ عدد۲۵
انگور۱ لیوان۹۰
انگور سبز۱۰۰ گرم۷۰
انگور قرمز۱۰۰ گرم۷۰
به۱۰۰ گرم۳۰
به متوسط۱ عدد۷۵
پرتقال۱۰۰ گرم۳۵
پرتقال متوسط۱ عدد۷۵
تمر هندی۱ عدد۵
تمر هندی۱۰۰ گرم۲۴۰
تمشک۱ لیوان۵۵
تمشک۱۰۰ گرم۵۲
توت خشک۱۰۰ گرم۳۶۰
توت سفید۱ عدد۲
توت سفید۱ لیوان۵۰
توت سفید۱۰۰ گرم۴۵
توت سیاه (شاه توت)۱ لیوان۶۰
توت سیاه (شاه توت)۱۰۰ گرم۵۰
توت فرنگی۱ لیوان۵۵
توت فرنگی۱۰۰ گرم۳۲
توت فرنگی متوسط۱ عدد۴
چاقاله بادام۱ عدد۴
چاقاله بادام۱۰۰ گرم۳۰
خربزه۱ لیوان۴۵
خربزه۱۰۰ گرم۲۵
خرما۱ عدد۲۰
خرما۱۰۰ گرم۲۸۰
خرمالو۱۰۰ گرم۶۰
خرمالوی متوسط۱ عدد۷۰
خیار۱۰۰ گرم۱۲
خیار قلمی۱ عدد۵
ریواس۱ لیوان۲۱
ریواس۱۰۰ گرم۲۱
زالزالک۱ لیوان۸۰
زالزالک۱۰۰ گرم۶۰
زردآلو۱ عدد۲۰
زردآلو۱۰۰ گرم۵۰
زغال اخته۱ عدد۱
زغال اخته۱ لیوان۸۵
زغال اخته۱۰۰ گرم۵۷
سیب۱۰۰ گرم۵۰
سیب متوسط۱ عدد۷۵
شلیل۱۰۰ گرم۶۰
شلیل متوسط۱ عدد۴۴
طالبی۱ لیوان۴۵
طالبی۱۰۰ گرم۲۵
غوره۱۰۰ گرم۳۰
کیوی۱۰۰ گرم۵۰
کیوی متوسط۱ عدد۴۰
گریپ فروت۱۰۰ گرم۳۰
گریپ فروت متوسط۱ عدد۸۰
گلابی۱۰۰ گرم۵۸
گلابی متوسط۱ عدد۸۰
گوجه سبز۱ عدد۸
گوجه سبز۱۰۰ گرم۳۰
گیلاس۱ عدد۴
گیلاس۱ لیوان۷۰
گیلاس۱۰۰ گرم۶۰
لیمو ترش۱۰۰ گرم۳۰
لیمو ترش متوسط۱ عدد۲۰
لیمو شیرین۱۰۰ گرم۳۰
لیمو شیرین متوسط۱ عدد۴۰
موز۱۰۰ گرم۷۰
موز بدون پوست۱۰۰ گرم۹۵
موز متوسط۱ عدد۱۰۰
نارگیل۱۰۰ گرم۳۵۵
نارگیل رنده شده۱ لیوان۲۵۰
نارنج۱ عدد۲۵
نارنج۱۰۰ گرم۲۰
نارنگی۱۰۰ گرم۴۵
نارنگی کوچک۱ عدد۳۵
هلو۱۰۰ گرم۴۰
هلو متوسط۱ عدد۶۰
هندوانه۱ لیوان۴۵
هندوانه۱۰۰ گرم۲۵

 

با میزان کالری میوه خشک اشنا شدید برای سلامت بیشتر ما به شما پیشنهاد میکنیم میوه خشک مصرفی خود و عزیزانتان را خودتان در منزل تهیه کنید .روش تهیه میوه خشک بسیار اسان است میتوانید از دو روش سنتی و صنعتی استفاده کنید .شما میتوانید نحوه خشک کردن میوه ها و سبزیجات را به دوروش سنتی و صنعتی در سایت تک صنعت مورد مطالعه قرار دهید .

همچنین میخوانید ….

دما و زمان خشک شدن میوه و سبزی در فصول مختلف سال

نحوه خشک کردن لیمو عمانی

نحوه خشک کردن اویشن

کاربرد میوه خشک کن

کسب درامد از میوه خشک کن

روش خشک کردن سبزیجات

خواص گیاهان دارویی تازه و خشک شده و روش خشک کردن انها

 

دکمه بازگشت به بالا
0
    0
    سبد خرید
    سبد خالیدکمه خرید