دستگاه خشک کن سبزیدستگاه خشک کن میوهمقالات اموزشی

خط تولید سیر خشک

فروش خط تولید خشک کن سیر

خط تولید سیر خشک

خط تولید سیر خشک ( Dried garlic production line ) چیست و چه دستگاههایی برای خشک کردن و تولید این گیاه مفید مورد استفاده قرار میگیرد ؟

سیر یکی از گیاهان دارویی پرفایده است که به دلیل طعم خوبی که به  غذا میدهد و خواص دارویی که دارد در اکثر غذاها  و چاشنی ها به صورت  خام  و پخته و خشک شده مورد استفاده قرار میگیرد .

سیر و خواص آن

سیر سرشار از فولیک اسید، ویتامین C، کلسیم، آهن، منیزیم، پتاسیم و مقدار کمی روی و ویتامین‌های ب۱ ب۲ و ب۳ است.سیر یک آنتی‌بیوتیک طبیعی، ضد قارچ و ضد ویروس قوی است .همانطور که اشاره شد به صورت خام و تازه ، پخته ، خشک شده و ترشی مورد استفاده قرار میگیرد .

خط تولید و فرآوری سیر خشک

خط تولید و فراوری سیر خشک : خط تولید سیر خشک شده اتومات صنعتی نیاز مند به دستگاه جدا کننده حبه سیر ، دستگاه پوست کن سیر ، نوار نقاله جداکننده سیر اسلایسر و خشک کن سیر و بسته بندی سیر خشک شده دارد .

دستگاه های تولید سیر خشک صنعتی

 

یک خط کامل تولید و فراوری سیر خشک در مقیاس وسیع میتواند شامل دستگاههای زیر باشد :

 • دستگاه تقسیم و جدا کننده حبه های سیر
 • دستگاه پوست کن سیر
 • وان شستشوی سیر
 • دستگاه برش و اسلایسر سیر
 • دستگاه خشک کن سیر
 • دستگاه اسیاب سیر
 • دستگاه بسته بندی سیر خشک شده

این دستگاهها همگی توسط یک بالابر به یک دیگر متصل هستند .

خط تولید و فراوری سیر خشک

جداکننده حبه سیر:  مهمترین مرحله خط تولید و فراوری سیر خشک ، جداسازی سیر از بوته سیر است که عمدتاً برای جدا کردن حبه های سیر و ساقه های سیر و پوست کندن قسمتی از حبه های سیر استفاده می شود.

دستگاه پوست کندن سیر : یکی دیگر از مراحل خط تولید و فراوری سیر خشک ، پوست کندن سیر است که این کار به صورت کاملا مکانیکی باید انجام شود .

دستگاه شستشو و آبکشی سیر: بعد از مرحله پوست گیری باید ناخالصی ها از روی سیر ها زدوده شود پس قبل از برش و اسلایسر کردن سیر ها باید از دستگاه وان شستشوی مخصوص این کار استفاده کرد .

دستگاه وان شستشوی سیر با فشار آبی گه سیر های غوطه ور شده  در آب را از ناخالصی ها و مواد زاید پاک میکند سیر را اماده اسلایس می کند .

دستگاه برش سیر ( دستگاه اسلایسر سیر ): دستگاه اسلایسر سیر یک وسیله ای کامل جهت خلالی کردن ، ورقه کردن ، رنده کردن سیر مورد استفاده قرار میگیرد .دستگاه اسلایسر سیر با تیغه های مخصوص این کار سیر ها را با ضخامت  1.5-2 میلی متر خلال میکند . خلال شدن یک دست سیر ها به بالا بردن راندمان تولید کمک میکند .

دستگاه خشک کن سیر : در مقالات پیشین درباره خشک کردن سیر در دستگاه خشک کن سیر و هم به صورت خانگی مقالاتی نوشتیم .

دستگاه خشک کن مخمر سیر سیاه

دستگاه خشک کن سیر و پیاز

دستگاه خشک کن سیر : پس از مرحله برش دادن و خلال کردن سیر ها انها را روی سینی های مخصوص دستگاه خشک کن با فاصله بسیار کم قرار میدهند دستگاه را روی درجه حرارت مناسب این کار قرار داد و دستگاه را روشن میکنند .  هوای گرم تولید شده که توسط فن های تعبیه در دستگاه خشک کن از زیر و روی سینی به سیر ها برخورد میکند و سیر ها را با سرعت بالا خشک میکند .

دستگاه بسته بندی پودر سیر : به طور کلی از تجهیزات بسته بندی اتوماتیک استفاده می کند که به دو لایه بسته بندی تقسیم می شود. لایه داخلی یک فیلم چسبناک شفاف است که می تواند به طور موثر اطمینان حاصل کند که برش های سیر خشک شده رطوبت را به دست نمی آورند. لایه بیرونی یک کیسه پلاستیکی بافته شده است که به طور موثر ایمنی فرآیند حمل و نقل را بهبود می بخشد.

مزایای خط تولید و فراوری سیر خشک

 •  درجه بالایی از اتوماسیون، راندمان تولید بالا، صرفه جویی در زمان و تلاش.
 • محافظت از محیط زیست پایین اوردن مصرف سوخت و انرژِی
 • تولید شده از ورق های ضد زنگ استیل و گالوانیزه و مطابق با استاندارد های تولید مواد غذایی
 • حفظ کامل ارزش غذایی سیر و بالا بردن کیفیت محصول تولید شده
 • استفاده کامل از ماشین الات صنعتی بدون دخالت دست

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
0
  0
  سبد خرید
  سبد خالیدکمه خرید