خشک کن تونلیخشک کن خورشیدیدستگاه خشک کن سبزیدستگاه خشک کن میوهمقالات اموزشی

دستگاه خشک کن پارویی

دستگاه خشک کن پارویی

دستگاه خشک کن پارویی

یکی دیگر از دستگاه های خشک کن میوه و سبزی دستگاه خشک کن پارویی است . در این نوشته به تعریف و عملکرد دستگاه پارویی و اینکه کاربرد دستگاه چیست و نحوه استفاده از این دستگاه خواهیم پرداخت .

خشک کن پارویی و عملکرد دستگاه

خشک کن های پارویی گروهی از خشک کن ها هستند که دارای یک قسمت گرمکن هستتد و شامل شفت های پدال گرم شده هستند که به صورت چرخنده عمل می کنند . پدال ها و یا همان پاروهای دستگاه خشک کن که عملکردی شبیه پدال و پارو دارند بااین تفاوت که گرما را با حداکثر دمای ممکن منتقل میکنند . در دهانه خروجی دستگاه محصول از طریق یک سرریز خارج میشود .

روش خشک کردن پارویی به منظور خشک کردن یکنواخت محصولات مورد استفا ه قرار میگیرد.

مزیت استفاده از خشک کن پارویی

این دستگاه به منظور خشک کردن یکنواخت و بهداشتی کاربرد دارد .با روش پارویی میتوان لجن و غلات ، گندم ، ذرت و …را به ظور کامل خشک کرد .

 • جریان دوشاخه خوب
 • کاملا مستمر
 • دمای پایین به دلیل خلاء امکان پذیر است
 • طراحی بهداشتی

کاربرد خشک کن پارویی

 • برای خشک کردن انواع لجن و گل و لای ( لجن صنعتی ، لجن شهرداری ، گل حفاری ، لجن کاغذ ،زیست توده ، کود هضم شده)
 • مواد شیمیایی ، پلیمرها (PET، SAP، PA) ،گچ ،مواد معدنی، پودرهای فلزی
 • انواع غذاها ،شیر ،نشاسته ، کوکائو ، ارد ، قند

جمع و جور، ایمن و ساخته شده پر دوام

یکی از انواع خشک کن هایی که بقولی معروف مرگ ندارد دستگاه خشک کن پارویی است که دارای استحکام بالایی میباشد و از طرفی محصول تولیدی این دستگاه نیز کاملا یکنواخت خشک میشود ..

 

همرفتی در مقابل خشک کردن تماسی

سیستم خشک کردن در کلیه دستگاههای خشک کن به صورتی است که باید دمای کافی برای خشک کردن مواد وجود داشته باشد  و از طرفی تخلیه رطوبت در این دستگاهها عملکردی مناسب داشته باشد و بین دمای تولید شده در دستگاه و رطوبت تخلیه شده هماهنگی کافی وجود داشته باشد .

دستگاههای خشک کن که از جریان مستقیم گرما استفاده میشود باید برای دو عملکرد امادگی کافی داشته باشد به طور معمول در اثر گرما اگزوزهای موجود در دستگاه ایجاد گرد و غبار میکنند و متاسفانه کرمای زیادی نیز از این بخش خارج میشود یک شرکت تولیدی معتبر برای این مشکل چاره ای اندیشیده است تا کاربران دچار مشکل نشوند و نیز محیط زیست را الوده نکند .

انرژی کارآمد / سازگار با محیط زیست

خشک کن پارویی تک صنعت یک دستگاه بسیار پیشرفته و کارامد به منظور خشک کردن محصولاتی با حجم انبوه است.

این دستگاه بسیار فشرده عمل میکند زیرا در یک سطح حرارت زیادی تولید میشود و دو شفت توخالی با پاروهایی که در جهت مخالف حرکت میکنند و باید در این سیستم یک هماهنگی خاصی از لجظه روشن شدن تا تولید و خروج محصول را داشته باشد و به محیط زیست نیز اسیب نرساند .

قطعات متحرکی که در خشک کن پارویی به کار رفته اند بسیار مهم هستند و کاملا ماهرانه طراحی شده اند ما در تولید این محصول نهایت دقت را کرده ایم نا محصولی با کیفیت تولید کنیم .

نقش پاروها در دستگاه خشک کن پاروهای پارو خشک کن نقش زیادی در ایجاد این شرایط بهینه دارند. پارویی با شکل منحصر به ف خاصیت تمیز شوندگی دارند پدل گوه ای شکل نیروهای برشی را روی سطوح پارو ایجاد می کند و باعث تمیز نکهداشتن پاروها میشود و از طرفی این تمیزی پاروها به انتقال حرارت نیز کمک شایانی میکند .

زمان ماندگاری

همانطور که محصول در خشک کن پارویی حرکت می کند، پاروها محصول را کاملا مخلوط کرده و در دستگاه به جرکت درمیاید. پاروها اختلاط عالی را در جهت شعاعی ارائه می دهند. محصول در جهت محوری مخلوط نمی شود. همانطور که بیشتر به داخل دستگاه حرکت می کند، محصول به طور فزاینده ای با حفظ جریان دوشاخه، مشخصات نهایی را برآورده می کند. یک جریان یکنواخت (جریان دوشاخه) از طریق دستگاه به هر ذره محصول زمان نگهداری کم و بیش یکسانی می دهد و محصول نهایی یکنواخت بالا را تضمین می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
0
  0
  سبد خرید
  سبد خالیدکمه خرید